Naslouchadla pro usměvavého Vojtíška

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

naslouchadla; zajišťuje GN Hearing Czech Republic spol. s r.o.

Obrázek daru
Martina  Kubínová
Patron příběhu

Martina Kubínová

rodinná známá

Komentář patrona

S maminkou Vojtíška se známe dvacet let. Pojí nás blízký přátelský vztah. Vojta trpí od narození nedoslýchavostí. Je to spíše klidný chlapeček, má rád malování, prohlížení knížek, kostky, na řádění a běhání ho neužije. Žije ve vyrovnané rodině s oběma rodiči. Vojtík má momentálně k dispozici provizorní naslouchadlo a hned po prvním vyzkoušení byl nadšený, jak dobře slyší. Potřeboval by svoje naslouchadla vyrobená na míru. Pomohou mu lépe se začlenit do kolektivu dětí, v rozvoji řeči a v budoucnu ve škole ke zvládnutí učiva.

Společně jsme vybrali
celou částku 9,900 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Nedoslýchavý Vojtík půjde brzy do první třídy a potřebuje naslouchadla

Náš Vojtík má vrozenou vadu sluchu. Už jako miminku se mu lékaři snažili vyšetřit sluch. Po několika nepovedených pokusech nás čekala další vyšetření a verdikt zněl – nedoslýchavost. Lékař, ke kterému docházíme, nám řekl, že tak v pěti letech, až bude Vojtík před školní docházkou, udělá vyšetření a podle toho zvolíme naslouchadla.

Syn je velmi hodný, šikovný a učenlivý, ale špatně mluví a čím dál častěji říká, že neslyší paní učitelky. Chodí na sportovní kroužek a tam má ten samý problém. Když je ticho a klid, tak slyší dobře, ale jakmile je nějaký ruch a šum, tak neví, na co se zaměřit a neslyší. Pan doktor říká, že Vojta slyší asi tak, jako když si člověk zacpe obě uši. Vojtík mi zase vysvětluje, že když neslyší, tak dělá to, co ostatní děti.

Nyní je tedy Vojtík v předškolním věku a je čas na naslouchadla. Když jsme zjistili jejich cenu (kolem 46.000 korun) byli jsem nešťastní, protože sami takovou částku momentálně s manželem nezvládneme zaplatit. Vojtík ale naslouchadla potřebuje, aby dobře zvládal školu, začlenil se do nové třídy a zlepšil mluvení. Když vyzkoušel zapůjčená naslouchadla, zářil a jásal, že slyší! Vojtík by byl moc šťastný, kdyby se podařilo naslouchadla pro něj s Vaší laskavou pomocí pořídit. Žádáme o podporu i další nadace a část sluchadel hradíme sami. Doufáme, že společně to dáme dohromady.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě