Natálce na intenzivní terapii Therasuit

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

intenzivní rehabilitaci Therasuit; dar zajišťuje PONTIS Šumperk o.p.s.

Obrázek daru
Mgr. Lenka  Šmerdová
Patron příběhu

Mgr. Lenka Šmerdová

poradkyně rané péče

Komentář patrona

S rodinou malé Natálky jsem v kontaktu od roku 2017, kdy jsem s nimi začala spolupracovat jako poradce rané péče v rámci naší organizace Střediska rané péče pro děti s tělesným, mentálním a kombinovaným postižením. Rodině poskytuji podporu v mnoha oblastech. Natálka žije v milující rodině, která se jí i jejím sourozencům snaží poskytnout vše, co potřebují. Vzhledem k jejím aktuálním potřebám, z nichž některé jsou finančně náročnější, není však v možnostech rodičů vše zafinancovat. Nyní jim schází peníze na intenzivní rehabilitaci, která může Natálce ohromně pomoct. Příchod Natálky na svět totiž nebyl snadný, ona i její maminka bojovaly o život. V důsledku toho Natálka nechodí, nesedí ani neleze, což by se ale po absolvování rehabilitace Therasuit mohlo změnit.

Společně jsme vybrali
celou částku 21,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Natálka s pomocí rodiny statečně bojuje s nepřízní osudu

Natálka je krásná holčička s velkýma očima, na jejíž příchod na svět se před dvěma lety těšili rodiče i bráška se sestřičkou. Všichni očekávali, že se narodí zdravé dítě. Maminka dokonce podstoupila speciální genetické vyšetření, protože měla obavu, aby její miminko netrpělo stejnou chorobou, jako její nejstarší syn (ten trpí chromozomální aberací 4. chromozomu). Všechny testy ale dopadly výborně.

Natálka se narodila v termínu, podle maminky si však lékaři až příliš pozdě uvědomili, že má nadvakrát omotanou pupeční šňůru kolem krčku a je přidušená. Když si toho všimli, dokončili porod pomocí vakuového extraktoru. Při tomto zákroku mamince praskla děloha, takže ji 3 hodiny po porodu operovali kvůli krvácení do dutiny břišní. O život tak bojovaly obě.

Lékaři nedávali Natálce příliš mnoho šancí na přežití. Ruku v ruce s přidušením šel totiž nedostatek kyslíku v krvi a útlum nervových funkcí. Natálka je ale překvapila a v březnu oslaví své druhé narozeniny. Bohužel zatím neleze, nesedí ani nechodí. Velké problémy má také s krmením, stále je na mléčné stravě.

Aby se Natálky stav mohl v budoucnu zlepšovat, potřebuje pravidelné rehabilitace. Nejlepší variantu pro ni nyní představuje intenzivní rehabilitace Therasuit. Základním prvkem této rehabilitace je speciální obleček, který zvyšuje účinek cvičení a pomáhá s držením těla. Cvičení také ovlivňuje fungování mozku, čímž zlepšuje vnímání, mluvení i myšlení.

Rehabilitace Therasuit však stojí 21 000 korun a pro rodinu se 3 dětmi není snadné na ni našetřit. Při hledání způsobů, jak na rehabilitaci najít peníze, rodiče naštěstí narazili na Patrona dětí a rozhodli se požádat o pomoc. A my v Patronu dětí věříme, že rodině společně dokážeme pomoci.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě