Natálce na obědy a svačinky ve školce

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

stravné v mateřské škole na 7 měsíců

Obrázek daru
Mgr. Jaroslava  Bicková
Patron příběhu

Mgr. Jaroslava Bicková

sociální pracovnice

Komentář patrona

S Natálčinou maminkou spolupracuji v rámci Centra pomoci pro rodiny s dětmi – Temperi od června roku 2017. Maminka vychovává dvojčata, o která se řádně a svědomitě stará. Protože jsou však nemocná, navštěvuje s nimi neurologa, klinického logopeda, oční ambulanci a fyzioterapeuta, společně také jezdí na lázeňské rehabilitační pobyty. S dcerkami ale cvičí a rehabilituje i v domácím prostředí. Aby svým dvojčatům zajistila potřebnou péči, může pracovat jen na zkrácený úvazek, což se samozřejmě projevuje v rodinném rozpočtu. Na péči o děti je sama a nyní potřebuje pomoc s úhradou stravného ve školce pro Natálku.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svých nemocných dvojčat

Jsem maminkou krásných šestiletých dvojčátek Natálky a Nellynky. Jejich biologický otec se jich vzdal už v době mého těhotenství a nejeví o ně absolutně žádný zájem. I když jsou holčičky mojí radostí, péče o ně je psychicky i fyzicky dost náročná. Obě dvě jsou totiž nemocné a mají diagnostikovanou epilepsii a mozečkův syndrom. Ten se projevuje tím, že hůře chodí, třesou se, mají potíže s jemnou i hrubou motorikou. Potýkají se také s opožděným psychomotorickým vývojem. Pravidelně spolu cvičíme, rehabilitujeme a jezdíme do lázní a já doufám, že se jejich stav jednou zlepší.

Abych dokázala skloubit práci s péčí o dcery, pracuji na částečný úvazek. Protože si kvůli složité životní situaci nemohu dovolit příliš si práci vybírat, vykonávám nyní zaměstnání, které je pod mojí kvalifikací. V tuto chvíli je však pro mě mnohem důležitější, abych svým holčičkám zajistila vše, co potřebují. Někdy je také musím z různých důvodů vyzvedávat dřív ze školky a ne každý zaměstnavatel mi v tom dokáže vyjít vstříc. Holčičky jsou ale na prvním místě a všechno ostatní se jim musí podřídit.

Kvůli zkrácenému úvazku v zaměstnání a faktu, že jsem na péči o svá dvojčata sama, na tom finančně nejsem dobře. Natálce bych teď měla uhradit svačinky a obědy ve školce, bohužel na to už ale nemám peníze. A tak moc prosím o pomoc vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě