Natálce na školní obědy

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní obědy na 7 měsíců

Obrázek daru
Mgr. Květa  Kudová
Patron příběhu

Mgr. Květa Kudová

sociální pracovnice

Komentář patrona

S Natálkou a její rodinou spolupracuji od srpna roku 2019. Společně se snažíme zlepšit jejich finanční situaci a najít vhodné, stabilní bydlení. Rodina se do našeho města přistěhovala na konci prázdnin. Podařilo se nám Natálce zajistit školu ve vedlejším městě, už se nám ale nepodařilo zapojit ji do projektu Obědy do škol. Protože se ale rodina potýká s nedostatkem financí, nemůže jí maminka obědy ve škole uhradit. Ráda by však dceři dopřála kvalitní stravu a možnost si během oběda povídat s kamarády, příp. s nimi po škole trávit více času, proto se rozhodla požádat o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,897 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Natálky, jejíž maminka samoživitelka nemá peníze na zaplacení obědů

Devítiletá Natálka ráda sportuje, kreslí a zpívá. Je hodně hravá a bez přehánění se dá říct, že ji baví snad všechny možné i nemožné aktivity pro děti. V září nastoupila do nové školy, kam dojíždí autobusem společně se svým bráškou. Jakmile však skončí vyučování, pospíchá domů, i když by se spolužáky chtěla ještě chvilku zůstat. Ti se ale hned nahrnou do školní jídelny na oběd, kam s nimi Natálka nemůže. Doma totiž na zaplacení školních obědů nejsou peníze.

Natálka bydlí s maminkou a čtyřmi sourozenci na bývalé ubytovně. Maminka však nemá s pronajímatelem podepsanou nájemní smlouvu, takže se jedná o dost nejisté bydlení. Maminka je na rodičovské dovolené s dvouletým synkem, pobírá přídavky na děti a příspěvek na živobytí. Otec tří starších dětí se na jejich výchově nepodílí a neposílá ani výživné. Otec dvou mladších dětí je aktuálně ve vězení.

Aby tedy mohla Natálka chodit na obědy se svými spolužáky, potřebuje naši pomoc. Pojďme jí proto na vydatné polední jídlo přispět. Čas strávený se spolužáky u oběda jí dá navíc možnost lépe poznat nové kamarády a stát se součástí třídního kolektivu.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě