Natálce na školní pomůcky a tenisky do tělocviku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní pomůcky, oblečení a tenisky na tělocvik; dar zajišťuje Mall.cz a Sevt.cz

Obrázek daru
Mgr. Leona  Otevřelová
Patron příběhu

Mgr. Leona Otevřelová

kurátorka pro děti a mládež

Komentář patrona

Jsem kurátorkou pro děti a mládež a s Natálčinou rodinou dlouhodobě spolupracuji. Natálka má nyní 12 let a v září nastoupila do 6. třídy. Učí se výborně. Má ještě mladší sestřičku, které je asi půl roku. Vztah maminky s otcem nejmladšího dítěte bohužel nevydržel. Maminka se vždy snažila své děti zabezpečit a každý problém okamžitě řešila, ať už sama, nebo za pomoci odborníků. Vždy byla výdělečně činná. Nyní se bohužel ocitla ve finanční tísni. Dávky, které pobírá, totiž nestačí na pokrytí potřeb rodiny. Natálka ale potřebuje školní pomůcky a věci do tělocviku, které jí maminka nemůže pořídit. A protože se nemá na koho jiného obrátit, obrátila se s žádostí o pomoc na Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,123 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Natálky, jejíž maminka samoživitelka nemá peníze na pořízení školních pomůcek

Dvanáctiletá Natálka je chytrá, umělecky i sportovně nadaná slečna, které to jde ve škole samo. Bohužel tam ale nechodí moc ráda. Stydí se totiž za to, že má všechno oblečení i školní pomůcky staré a nekvalitní. Cítí se trapně, když musí spolužákům vysvětlovat, že s nimi nepojede na školu v přírodě, protože na to doma nejsou peníze. Ráda by chodila do tanečního kroužku, to ale z finančních důvodů také není možné.

Natálka bydlí s maminkou a malou šestiměsíční sestřičkou. Maminka pobírá jen rodičovský příspěvek, takže si spoustu věcí nemůže dovolit. Občas jí vypomohou kamarádi nebo tatínek nejmladší holčičky, většinou je na to ale sama. Oporu v rodně nemá, protože vyrostla v dětském domově. A Natálčin otec se o dceru nezajímá a neplatí ani výživné.

Natálka teď nesní o ničem jiném než o kvalitních školních pomůckách. Ráda by také měla v tělocviku pořádné tenisky a tepláky, za které se nebude muset stydět. A protože jí maminka nic z toho nemůže pořídit, prosí o finanční příspěvek vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě