Natálce na stravné na internátu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

celodenní stravné na internátě od prosince do června

Obrázek daru
Bc. Martina  Rábová
Patron příběhu

Bc. Martina Rábová

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Natálka je patnáctiletá slečna, která bydlí se svoji maminkou a dalšími 3 sourozenci v pronajatém bytě. Poznala jsem ji díky spolupráci s její rodinou v rámci sociálně aktivizační služby ABATAB, spolku pro péči o rodinu, a to v lednu letošního roku. Troufám si tvrdit, že jsme si spolu vytvořily vzájemný vztah důvěry. Naše spolupráce je účelná, maminka nás v případě potřeby neváhá sama kontaktovat s žádostí o pomoc či radu. Náš spolek poskytuje rodině spíše podporu, maminka je totiž dost samostatná a s ledasčím si poradí. Bohužel ji ale opustil přítel, otec tří nejmladších dětí, takže na své ratolesti zůstala sama. Je závislá na sociálních dávkách, snaží se však chodit na brigády. Bývalý partner posílá výživné nepravidelně. Natálka začala v letošním roce navštěvovat učiliště, obor kuchař-číšník. Tento obor si sama vybrala, protože ji to baví a chce se tím jednou živit. Maminka se s Natálkou dohodla, že bude lepší, když bude přes týden na internátu, a to hlavně kvůli týdnům, kdy má povinnou praxi. Musela by totiž vstávat hodně brzy, aby stihla první ranní autobus do školy. Maminka zařídila a sehnala potřebné oblečení, učebnice i školní pomůcky, nyní však potřebuje pomoc s úhradou stravného na internátu. Na to už peníze bohužel nezbyly.

Společně jsme vybrali
celou částku 10,496 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka se 4 dětmi vypráví příběh své dcerky, která moc ráda vaří

Patnáctiletou Natálku moc baví vaření, proto se rozhodla studovat obor kuchař-číšník. Letos je v 1. ročníku a zatím se jí studium líbí. A protože je škola poměrně daleko od našeho místa bydliště, je přes týden na internátu.

Ubytování na internátu se mi podařilo uhradit díky pomoci Nadace Terezy Maxové. Školní pomůcky jsem Natálce zvládla koupit z vlastních prostředků, učebnice jsem pořídila z druhé ruky, a dokonce se mi podařilo sehnat i potřebné oblečení na praxi. Už mi ale nezbyly peníze na úhradu celodenního stravného.

O Natálku a její 3 sourozence ve věku 2, 5 a 10 let se starám sama. Můj příjem tvoří jen sociální dávky a rodičovský příspěvek, proto pro mě není snadné finančně vše zvládnout. Pokud Natálka může hlídat své sourozence, jdu na brigádu, peněz ale pořád máme málo. Proto bych vás chtěla poprosit o příspěvek na zaplacení stravného na internátu. Já to sama nezvládnu a je jisté, že bez pomoci bude muset Natálka školu opustit.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě