Natálce na účinnou lázeňskou léčbu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

Příspěvek na 3týdenní pobyt a neurorehabilitační léčbu

v lázních Klimkovice

Obrázek daru
Simona  Stojanová
Patron příběhu

Simona Stojanová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

S rodinou jsem se seznámila náhodou. Jednoho dne jsem si řekla, že budu pomáhat. Můj život byl „prázdný“, chyběla mi možnost se realizovat. Osobní a rodinné problémy mě pohltily. Přes moji známou jsem se potkala s energickou a usměvavou Natálkou. V té chvíli jsem věděla pro co žít. Maminka Natálky Martina je velmi silná žena a smekám před ní. O Natálku se stará ve dne v noci a dává jí první poslední. Za dobu, co se známe, udělala Natálka díky své vytrvalosti obrovské pokroky. Velmi ji ale pomohly opakované léčebné pobyty v lázních, kde jí dávají sílu a nalévají optimismus do žil. Přispějte prosím Natálce na další takový pobyt.

Společně jsme vybrali
celou částku 20,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Cesta za splněním Natálčina velkého snu: postavit se na vlastní nohy

Natálka to již od narození neměla lehké. Nenarodila se s křikem jako ostatní děti, ale lékaři ji museli několik minut oživovat a v následujících dnech vyřkli smutnou diagnozu, která ji bude provázet celým životem. DMO – dětská mozková obrna – spastická diparéza. Jedná se o postižení zejména šedé kůry mozkové a nejčastěji se vyskytuje u dětí předčasně narozených. Pro maminku velký šok, velké rozhodování, spousta úsilí, času a peněz. Pro miminko hodně bolestivého cvičení. Naštěstí se rodiče rozhodli správně a všechen svůj volný čas a peníze vyměnili za naději, že Natálka bude žít plnohodnotný život.

Od prvních měsíců se věnovali cvičení Vojtovou metodou, což je poměrně dost bolestivé cvičení, ze kterého si děti odnáší i malé modřiny. Hlavním cílem metody je naučit dítě různým přirozeným pohybovým úkonům. Patří mezi ně zejména otáčení a plazení, což je u zdravých miminek zcela běžné. Natálka již jako maličká podstoupila operaci obou nožiček, lékaři jí protahovali podkolenní šlachy. Díky neustálé péči rodičů a každodennímu cvičení se Natálku podařilo rozpohybovat natolik, že se začala plazit. Po několika letech se postavila na čtyři a nyní se dokáže pomocí speciálních berliček i postavit.

K tomu všemu však nestačí jen nekonečná péče a úsilí rodičů. Natálce v její rehabilitaci významně pomáhá léčba v lázních. Aby vedla k co nejlepším výsledkům, je třeba ji opakovat alespoň dvakrát ročně. Cena třítýdenní léčebné kúry v lázních Klimkovice, kde se specializují na neurorehabilitační léčbu dětí postižených DMO, se pohybuje v návaznosti na terapii od 30 000 Kč výš. Další léčebný pobyt pro Natálku bude stát dokonce 55 000 Kč. Bohužel si rodina takové výdaje nemůže vzhledem ke špatné finanční situaci dovolit. Proto se rozhodla žádat o pomoc různé nadace, firmy, podnikatele apod. Prostřednictvím projektu Patron by ráda požádala o příspěvek ve výši 20 000 Kč, zbylé prostředky si zajistí rodina sama.

Natálka má 3 sourozence – 19letou sestru Martinu, 15letého bratra Jakuba a měsíční sestřičku Amálku – a jeden velký sen. Chce začít chodit dříve, než její malá sestra. Velmi všem předem děkujeme za finanční podporu, bez které by se Natálka nemohla postavit na vlastní nohy.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě