Natálce s DMO na rostoucí židli

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rostoucí židli; dar zajišťuje Hajdalanek.cz

Obrázek daru
Bc. Marie  Sedláčková
Patron příběhu

Bc. Marie Sedláčková

sociální pracovnice

Komentář patrona

Maminka samoživitelka žije ve společné domácnosti s šestiletými dvojčátky, Natálkou a Nellynkou, která mají od narození zdravotní problémy (epilepsie, mozečkův syndrom, DMO). Poznala jsem je díky spolupráci jejich maminky s naším Centrem pomoci pro rodiny s dětmi. S rodinou se pravidelně potkávám buď u nich doma, nebo u sebe v kanceláři. Ze společných schůzek vyplynulo, že dvojčata potřebují rostoucí židličky. Ty jim doporučuje fyzioterapeut, ke kterému holky jednou týdně docházejí. Rostoucí židličky potřebují k tomu, aby byl jejich sed stabilní a správný, a to při jídle, malování, ale i jiných činnostech. Pořízení židlí však pro maminku představuje velkou finanční zátěž, a tak prosí o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,290 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Natálky, kterou zlobí vlastní tělo

Šestiletá Natálka se od narození potýká s dětskou mozkovou obrnou, epilepsií a mozečkovým syndromem. Od toho se odvíjí její problémy s chůzí, jemnou i hrubou motorikou a potíže s řečí. Aby se něco naučila, je potřeba to pořád dokola opakovat, a i přesto jsou výsledky naší snahy někdy nulové. A aby toho nebylo málo, stejnými problémy trpí i Natálčino dvojče Nellynka.

Abych zvládla péči o děti, jejich pravidelné rehabilitování a návštěvy lékařů, pracuji jen na poloviční úvazek. A protože jsem na holky sama, není to pro mě finančně snadné. Jejich otec se jich vzdal už před jejich narozením a nejeví o ně absolutně žádný zájem.

Obě holky dochází do školky, a protože mají problém se začleněním se do jiného kolektivu, jsou stále ve stejné třídě. S tím, aby se ve školce cítily dobře, jim pomáhá asistentka pedagoga, kterou jim schválilo speciálně pedagogické centrum. Za měsíc holky čeká psychologické vyšetření, aby se zjistilo, jestli mají na to jít do školy. Spíše to ale vypadá tak, že ještě zůstanou ve školce.

Natálka má velký problém s „ukotvením“ svého těla, a to jak při chůzi, tak i při sezení. Proto mi fyzioterapeut doporučil pořízení tzv. rostoucí židle, která ji nejen „ukotví“, zároveň ale také srovná její tělíčko do správné polohy, v níž nebude zbytečně přetěžovat některé své svaly. Problém je však v tom, že já si pořízení rostoucí židle bohužel nemůžu dovolit. A tak vás moc prosím o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě