Nemocné Beátce na čističku vzduchu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

čističku vzduchu se zvlhčovačem; dar zajišťuje Proalergiky.cz

Obrázek daru
Kristýna  Buchtová
Patron příběhu

Kristýna Buchtová

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Beátka se narodila po bezproblémovém těhotenství, v únoru loňského roku ale vážně onemocněla a její stav se rychle zhoršoval. Lékaři u ní odhalili překysličení organismu a zvýšenou hladinu amoniaku v těle, později se ukázalo, že trpí vzácnou metabolickou poruchou. V prosinci se jí bohužel přitížilo, a tak musela být hospitalizována, a tento stav stále trvá. A zatímco maminka je s Beátkou v nemocnici, tatínek se doma stará o tříletého synka. Lékaři rodičům doporučili, aby Beátce pořídili čističku vzduchu kombinovanou se zvlhčovačem, kvůli vysoké ceně tohoto přístroje to ale není v jejich možnostech. Proto jsem se rozhodla je jako jejich poradkyně rané péče podpořit a pomoci jim získat finanční prostředky na pořízení čističky prostřednictvím Patrona dětí. Nejvíce ze všeho si totiž přeji, aby mohli být všichni zase pohromadě.

Společně jsme vybrali
celou částku 14,990 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Beátky, která trpí vzácnou metabolickou poruchou

Roční Beátka je hravá, zvědavá a usměvavá holčička, která zbožňuje svého staršího brášku. Má ráda hudbu, a jakmile zaslechne první tóny svých oblíbených písniček, hned se snaží tančit. A fascinuje ji bublifuk.

Beátku však trápí vzácná metabolická porucha, tzv. propionová acidémie. Jedná se o onemocnění, které se projevuje hromaděním toxických látek v těle, především pak amoniaku, který následně ničí centrální nervovou soustavu a ohrožuje naši holčičku na životě. Její tělo také neumí štěpit bílkoviny, takže musí dodržovat přísnou nízkobílkovinovou dietu. Každé jídlo rozpočítáváme na gramy, situaci nám ale komplikuje Beátčino nechutenství. Lékaři jí proto zavedli gastrostomickou sondu.

Propionová acidémie má za následek Beátčin opožděný vývoj a představuje neustálou hrozbu metabolického rozvratu. Ten může nastat v momentě, kdy neuhlídáme její stravu, ohrozit ji ale může i psychická nepohoda nebo pouhé nachlazení. Pokud taková situace nastane, musí Beátka okamžitě do nemocnice.

Abychom předešli vnějším příčinám, které by mohly Beátku ohrozit na životě, chtěli bychom jí pořídit čističku vzduchu se zvlhčovačem. Tím by se výrazně snížilo riziko infekce a eliminovala se hrozba respiračních onemocnění. Protože nás ale péče o takto nemocnou holčičku stojí nemalé peníze, nemáme na čističku dostatek finančních prostředků. A tak vás moc prosíme o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě