Nemocné Karolínce na mléko a hygienické potřeby

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

pokračovací mléko a hygienické potřeby (hypoalergenní ubrousky a čistič, dezinfekční mýdlo)

Obrázek daru
Magdalena  Veselá
Patron příběhu

Magdalena Veselá

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Karolínku znám díky její mamince, se kterou se přátelím už od školy. Dnes jsme nerozlučné kamarádky, a pokud to Karolínčin stav dovolí, což není často, chodíme společně i s mým malým synkem na procházky. Pokaždé, když se Karolínka s mým synkem shledá, jde veškerý bonton stranou a oba ječí radostí. Bohužel se ale kvůli její nemoci moc často nevidí. Syn mívá také často rýmu, a to potom není možné, aby spolu byli v kontaktu. A co Karolínku vlastně trápí? Karolínka má problémy s trávením, na což bere léky. Dále má onemocnění krve, tzv. neutropenii. Tato nemoc se vyznačuje významným snížením neutrofilů, což je typ bílých krvinek, který je nezbytnou a první linií obrany před infekcí a viry. Pacienti se sníženou hodnotou bílých krvinek jsou více ohroženi infekcemi, které jim mohou způsobit smrt. Neutropenie se neprojevuje vnějšími příznaky, dokud se u pacienta neobjeví infekce. Nemoc dá o sobě vědět horečkou (často nad 39 ºC), změnami na kůži a sliznicích, kolapsem, krvácivými projevy, dušností, kašlem, problémy s močením a problémy s trávením jako je zvracení, průjem a bolesti břicha. Karolínka, ač vypadá na první pohled zdravě, tak vyžaduje zvláštní péči. Potřebuje dodržovat maximální hygienu, takže si pořád myje ruce, vše se neustále dezinfikuje. Pečlivě se musí hlídat i jídlo. Nesmí třeba nebalené potraviny (např. pečivo), smí jen čerstvě uvařené a připravené jídlo. Ovoce a zelenina musí být dokonale umyté a čerstvé. Do toho maminka neustále nakupuje hypoalergenní a hygienické ubrousky, utěrky, čističe apod. Karolínka také pije speciální pokračovací mléko, které jí dělá dobře na trávení. Měsíčně jsou však náklady spojené s nákupem mléka a hygienických prostředků opravdu velké. Proto se maminka rozhodla požádat vás o pomoc s jejich financováním.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,010 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své nemocné dcerky

Moje Karolínka, která v prosinci oslaví své druhé narozeniny, to nemá vůbec snadné. První půl rok svého života bojovala s tím, aby v sobě udržela nějaké mléko. Okamžitě totiž všechno vyzvracela a měla průjem. Pak se ale situace obrátila a další půlrok ji zase trápila zácpa. Kvůli velkým bolestem tenkrát proplakala celé dny i noci.

Po roce tohoto trápení se mi konečně podařilo dostat se s ní do Prahy na gastroenterologii, kde jí byla zjištěna neutropenie. Jedná se o onemocnění krve, které vzniká v důsledku poklesu jistého druhu bílých krvinek, tzv. neutrofilů. Neutrofily jsou první buňky, které vyrážejí do boje s různými infekcemi. Jejich nedostatek tak představuje velký problém, protože organismus se v případě infekcí nedokáže účinně bránit. Zbývající bílé krvinky navíc nedokáží uhlídat všechny bakterie, viry a plísně, které se běžně vyskytují v lidském těle a které pro zdravého člověka nepředstavují žádný problém. Ty se v těle hromadí, a protože si s nimi nedostatek bílých krvinek neporadí, dostávají se např. do krve, čímž způsobují další infekce. Největší hrozbou tak pro člověka trpícího neutropenií není okolí, ale on sám.

To, co se děje uvnitř Karolínčina těla, neovlivním, dělám ale všechno pro to, abych eliminovala vnější hrozby. Pro Karolínku je například nemyslitelné, že by si šla hrát na hřiště mezi jiné děti. Nesmí se totiž stát, že by se nakazila zarděnkami, neštovicemi, spalničkami nebo něčím podobným. Na doporučení lékařů nechodíme ani do kina nebo divadla, nesmíme jezdit MHD nebo jíst v restauraci. Kontakt se zvířaty má Karolínka také zakázaný.

U nás doma máme dokonale čisto. Neustále totiž nakupuji různé dezinfekční prostředky a ubrousky, hypoalergenní čističe a mnoho dalšího. Karolínka také pije hypoalergenní mléko, které jí dělá dobře na trávení. Kupování všech těchto věcí je ale opravdu nákladné. Já jsem samoživitelka a pobírám jen rodičovský příspěvek a alimenty. Po úhradě všechno nezbytného, včetně mléka a dezinfekčních prostředků, mi nezůstane ani koruna. Karolínka ale roste, takže potřebuje oblečení, boty a mnoho dalšího. Na to už mi však nezbývají peníze. Proto vás chci poprosit o pomoc. Díky vašemu příspěvku, který se využije na nákup pokračovacího mléka a hygienických a hypoalergenních potřeb, budu moci za uspořené peníze Karolínce nakoupit oblečení a boty na zimu. Předem vám moc děkuji.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě