společně za
lepší dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+
Moje zóna

Nemocnému Michaelkovi na lepší kočárek

Přispívali jste na

doplatek na zdravotní kočárek

Lucie  Nováková
Patron příběhu

Lucie Nováková

učitelka

Komentář patrona

Míšu znám z integrační školky, kde pracuji jako speciální pedagog. Chodí ke mně do třídy. Je to veselý kluk, který má rád společnost. Život mu však ztrpčuje závažná diagnóza, která zní Duchenneova svalová dystrofie. Jeho zdravotní stav se bohužel pomalu zhoršuje, ale Míšova nálada je stále dobrá. Má ještě mladší sestru a maminka je vozí oba v kočárku,což je i fyzicky dost náročné. Rodině by pomohl speciální zdravotní kočárek jen pro Michaela. Část sice zaplatí pojišťovna, na zbytek ale rodiče nemají peníze. Proto za ně moc prosím o pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 44,323 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Michaelka

Náš Míša se narodil v březnu 2014. Všechno se zdálo být v pořádku, jen jeho vývoj podle mě postupně neprobíhal tak, jak by měl. Konzultovala jsem jeho stav s lékařkou, ta nás poslala na speciální vyšetření a když byl Míšovi rok, zjistili mu Duchenneovu svalovou dystrofii. Jde o progresivní svalové onemocnění, při kterém dochází k úbytku svalové hmoty, v poslední fázi se projevuje dokonce i ve svalech dýchacích a svalu srdečním. Teď na první pohled není na Míšovi nic znát, hůř ale vstává, víc padá a chodí po špičkách. Obtížná je pro něj chůze po nerovnoměrném terénu či schodech, převážně se tedy vozí v kočárku. Proto by potřeboval kočárek speciální, uzpůsobený jeho zdravotním potížím. Jenže jde o drahou pomůcku a my na ni nemáme.

Já jsem na mateřské s Míšovou mladší sestřičkou a manžel sice dělá, co může, ale výdaje s nájmem, na jídlo a další potřeby spolknou většinu jeho příjmu, takže na něco extra už nám finance nezbývají. I přes Míšovo postižení jsme šťastná rodina a snažíme se synovi jeho těžký úděl vylepšit, jak to jen jde. Rehabilitujeme s ním, navštěvujeme neurologii i kardiologii a zkrátka děláme vše, co je v našich silách. Míša dokonce dochází i do speciální školky v Pardubicích. Moc by nám ale pomohlo, kdybych ho tam mohla vozit ve speciálním kočárku, kde se dá nastavit šířka i hloubka sedu, výška opěry zad a další užitečné věci. Prosím vás tedy o pomoc a budu velice vděčná za jakoukoliv částku.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě