Nemocnému Míšovi na postel a psací stůl

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

postel s matrací, psací stůl a židli; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Mgr. Jana  Hrachová
Patron příběhu

Mgr. Jana Hrachová

poradenská pracovnice Centra provázení

Komentář patrona

S Míšou jsem se seznámila v rámci jeho opakovaných hospitalizací v nemocnici. Jemu i jeho prarodičům nabízím podporu a provázím je obdobím, které je poznamenáno Míšovou nemocí. Míša má totiž chronické onemocnění střev, které ho omezuje v běžném fungování dospívajícího kluka. Spoustu času tráví v nemocnicích, dojíždí na odborná vyšetření a kontroly, své nemoci se ale nikdy nezbaví. Prarodiče i Míša jsou však velcí bojovníci a optimisté, kteří si nikdy na nic nestěžují. Vše přijímají s velkou pokorou, i když to pro ně není snadné. Nyní bych jim ráda pomohla získat finanční prostředky na pořízení postele, psacího stolu a židle do dětského pokoje. Díky tomuto vybavení by Míša získal svůj samostatný koutek a pocit, že je někde opravdu doma a v bezpečí. Konečně by také měl svůj svět, kde může v době akutního zhoršení nemoci přijímat své spolužáky, kteří mu pomáhají s doháněním výuky.

Společně jsme vybrali
celou částku 11,146 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Babička vypráví příběh Míši, který kvůli zánětlivému onemocnění střev tráví většinu času doma

Dvanáctiletý Míša je náš vnouček, kterého máme s manželem v péči. Jeho rodiče ho opustili před pěti lety, takřka ze dne na den. A protože bychom jako prarodiče nikdy nedopustili, aby skončil v dětském domově, vzali jsme si ho k sobě. Během dvou dnů jsme se tak opět stali rodiči.

Míša je moc hodný a šikovný kluk, který nám dělá velkou radost. Dříve sportoval a měl mnoho koníčků, kvůli své nemoci je teď však odříznutý od všeho, co měl a má rád. Míša trpí Crohnovou chorobou (zánětlivým onemocněním) jícnu, žaludku a tlustého střeva. Každý týden s ním dojíždíme na biologickou léčbu, ta je ale zatím zcela bez efektu.

Víme, že je Míšova nemoc nevyléčitelná, přesto věříme, že se jeho stav snad časem zlepší a Míša začne alespoň trochu fungovat tak jako dříve. Momentálně je hodně izolovaný od kolektivu dětí a spolužáků, což ho dost trápí. Míša je společenský a přátelský kluk, který ke svému štěstí potřebuje kamarády. Kvůli svým zdravotním potížím však tráví většinu času doma.

Nábytek, který má v pokojíčku, jsme sháněli všelijak. Postel má z bazaru a pracovní stůl z výprodeje kancelářského nábytku. K sezení u stolu potom používá jednu z kuchyňských židlí. Nechci, aby to vyznělo tak, že nějak trpí tím, že má starší nábytek. Míša je velice skromný kluk a za každou maličkost a projevenou lásku je moc vděčný. Protože ale tráví většinu času doma, moc si s jeho dědou přejeme, aby se tam cítil co nejlépe. Aby měl pořádnou postel, z níž ho nebudou bolet záda. A stůl s židlí, kde se bude moci učit jak sám, tak i s kamarády, kteří mu nosí úkoly. Naše finanční možnosti jsou však značně omezené, proto jsme se rozhodli požádat o pomoc Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě