Nemocnému Páťovi na speciální kojeneckou výživu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

speciální kojeneckou výživu

Obrázek daru
Bc. Barbora  Krpálková, DiS.
Patron příběhu

Bc. Barbora Krpálková, DiS.

sociální pracovnice OSPOD

Komentář patrona

S tatínkem Patrika spolupracuji od listopadu roku 2017. Tatínek se s dopomocí svých rodičů a babičky o nezletilého vzorně stará. Péče o Patrika je však s ohledem na jeho nemoc velice náročná, a to nejen po stránce psychické, ale i po stránce finanční. Patrik potřebuje speciální stravu, která je k dostání jen v obchodech se zdravou výživou. Jedná se však o dražší záležitost.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Tatínek samoživitel napsal příběh svého syna

Jsem otcem pětiměsíčního syna Páti, jehož matka o něj nejeví zájem. Už od začátku své dítě vnímala pouze jako prostředek k získání finančních prostředků typu mateřská a přídavky na dítě. Podal jsem proto návrh o svěření Páti do mé péče a byl jsem úspěšný.

Můj syn ale bohužel trpí nemocí, kterou si s sebou ponese po celý život. Nedá se vyléčit, nikdy se jí nezbaví. Jedná se o glutarovou acidurii typu I., která je způsobená neschopností organismu zpracovávat aminokyseliny lysin a tryptofan, které jsou obsaženy v bílkovinné potravě. Vím, že to zní složitě, ale v podstatě to znamená, že snížená schopnost zpracování obou aminokyselin vede k nahromadění toxických látek a k poškození některých částí mozku.

Páťa proto nemůže jíst běžnou kojeneckou stravu, ale potřebuje speciální stravu, která nebude jeho stav zhoršovat. Tato speciální strava je však finančně náročnější než ta běžná, a proto bych rád požádal o příspěvek. Moje situace teď není úplně snadná. Stal se ze mě otec samoživitel, a i když se snažím, co mi síly stačí, na některé věci občas peníze nejsou. Moc Vám všem děkuji.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě