Nemocnému Pepovi na tábor pro děti s cukrovkou

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

letní zdravotně edukační tábor pro diabetické děti a cestovní tašku; dar zajišťuje Centrum pro dítě s diabetem, z.s. a Mall.cz

Obrázek daru
Mgr. Michaela  Šrubařová
Patron příběhu

Mgr. Michaela Šrubařová

učitelka

Komentář patrona

Pepa je žákem v mé třídě a tak si troufám tvrdit, že ho dobře znám. Je to hodně hravý kluk, který působí spíše jako mladší dítě. Občas se mu nechce do učení, jinak je ale moc hodný. Má starostlivé a pečující rodiče, kteří se mu neuvěřitelně věnují. Snaží se jemu i jeho sourozencům dopřát jen to nejlepší, ne vše je ale v jejich finančních možnostech. Pepa je diabetik a o své nemoci ví všechno. Uvědomuje si i rizika a těžkosti, které to s sebou nese. Proto si myslím, že by mu prospělo strávit nějaký čas na táboře s dětmi, které mají stejné potíže. Ve třídě je jediným klukem, který je takto nemocný, a tak se někdy může cítit vyčleněný z kolektivu. Na táboře pro diabetické děti, který si loni vyzkoušel, byl ale opravdu šťastný. A protože si rodiče takový výdaj nemohou dovolit, rozhodli se požádat pomoc Patrona dětí. Kromě příspěvku na tábor budou vděční i za pomoc s nákupem cestovní tašky. Rodina totiž nemá žádné zavazadlo, a tak si v případě odjezdu na tábor nemá Pepa do čeho zabalit své věci.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,459 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Pepy, který trpí nevyléčitelnou cukrovkou

Dvanáctiletého Pepu trápí cukrovka typu DM 1, se kterou se bude potýkat do konce života. Aby byl jeho život co nejplnohodnotnější, musí být on i jeho rodiče velice pečliví. Je potřeba hlídat, co přesně Pepa jí a před každým jídlem mu změřit hodnotu cukru v krvi. Pepa si také musí pravidelně píchat inzulín, a to za pomoci inzulinového pera. Na dvanáctiletého kluka je to dost věcí, na které musí dávat pozor, Pepa to ale bravurně zvládá.

Loni byl poprvé na táboře, který pořádá Centrum pro dítě s diabetem, a domů se vrátil nadšený. Letos by rád jel zase, ale protože jeho rodiče na úhradu tábora nemají peníze, hrozí, že bude muset zůstat doma. Pepa pochází z velké rodiny, má celkem 3 sourozence, a pro rodiče není snadné to finančně všechno zvládnout. Na jiný, levnější tábor jet ale nemůže, protože musí být neustále pod dohledem lidí, kteří vědí, co dělat v případě, že se dostane do stavu hypoglykémie (stav nedostatku cukru ohrožující život). Potřebuje také speciální stravu, kterou jen tak někde nemají.

Pepa si více než dobře uvědomuje, že se od svých vrstevníků dost liší. Na táboře mezi dětmi, které trápí stejné problémy, si ale připadá jako zdravý a normální kluk, který může všechno na světě. Dejme mu šanci zažít tenhle pocit znovu.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě