společně za
lepší dětství

Otevřít menu Zavřít menu

Nerozbitné brejličky pro Míšu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

nerozbitné dětské dioptrické brýle

Obrázek daru
Jana Drážková
Patron příběhu

Jana Drážková

kontaktní pracovník - Maják, o.p.s.

Komentář patrona

Jmenuji se Jana a pracuji v SAS Korálek, což je sociálně aktivizační služba. Paní Klára s dětmi jsou rodinou, se kterou spolupracujeme. Míša nosí brýle od jednoho roku kvůli strabismu (šilhavost), má je předepsané od lékařky a musí je bezpodmínečně nosit. Stávající brýle jsou často v opravě, takže je nosí méně, než by měla. Speciální "gumové brýle" by mohly zmenšit obavy maminky Kláry, že takhle se Míše oči neuzdraví. Míši maminka Klára se sama pere s mnoha obtížemi - má totiž diagnostikovaný Aspergerův syndrom. V životě už ji potkalo hodně těžkostí, ale své děti si vybojovala a pečuje o ně s láskou. Je rozvedená, potýká se s komplikovanými vztahy v rodině a do jisté míry i mimo ni. Ale je to bojovnice s dobrým srdcem. V každém vidí hlavně dobré stránky.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,178 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby mohla Míša dovádět bez obav, že si rozbije brýle.

Když se v květnu roku 2014 narodila Míša, byli jsme s jejím tatínkem štěstím bez sebe. Míša byla úplně zdravá, ke štěstí nám nic nechybělo. O dva roky později se naše rodina ještě rozrostla o chlapečka. V té době jsem ale bohužel musela od manžeka odejít. Objevily se u něj problémy s alkoholem a začal se zadlužovat, kde se dalo.

S Míšou a jejím malým bráškou tak teď bydlíme sami. Snažím se svým dětem zajistit všechno, co potřebují, zároveň také chci, aby se zúčastňovali různých volnočasových aktivit. S penězi ale vycházíme jen tak tak. Když se proto objeví nějaký neočekávaný výdaj, znamená to pro mě velký problém. A jeden takový problém právě teď vyvstal.

Míša nosí od jednoho roku dioptrické brýle. Má diagnostikovaný strabismus a šilhá. Kromě brýlí musíme také střídavě zalepovat očka, aby si trénovala koukání jedním okem – její šilhání by se tím mělo upravit. Protože je ale ještě malá a ráda si hraje a dovádí, nemají její brýle šanci moc dlouho „přežít“. Opravy brýlí ale nejsou zrovna levné a často mi na ně nezbývají peníze.

Její první brejličky měly gumové rámečky a byly výborné. Míša je nosila až do 3 let. Pak jsme pořídili větší obroučky, které byly hodně podobné těm dospěláckým. Obě jsme měly radost, že už v nich vypadá jako velká holka. Po pár měsících je však přinesla ze školky úplně rozbité. Nechala jsem jí je spravit, ale za chvilku je Míša přinesla opět rozbité. A tak to chodí pořád dokola. Proto bych jí teď ráda pořídila nerozbitné brýle, které budou lépe uzpůsobeny jejím ručičkám a aktivitám. Mohla by je nosit nerušeně po celý den. Bohužel však není v mých finančních možnostech jí takové brýle pořídit.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě