Nerozbitné brejličky pro Míšu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

nerozbitné dětské dioptrické brýle

Obrázek daru
Jana Drážková
Patron příběhu

Jana Drážková

kontaktní pracovník - Maják, o.p.s.

Komentář patrona

Jmenuji se Jana a pracuji v SAS Korálek, což je sociálně aktivizační služba. Paní Klára s dětmi jsou rodinou, se kterou spolupracujeme. Míša nosí brýle od jednoho roku kvůli strabismu (šilhavost), má je předepsané od lékařky a musí je bezpodmínečně nosit. Stávající brýle jsou často v opravě, takže je nosí méně, než by měla. Speciální "gumové brýle" by mohly zmenšit obavy maminky Kláry, že takhle se Míše oči neuzdraví. Míši maminka Klára se sama pere s mnoha obtížemi - má totiž diagnostikovaný Aspergerův syndrom. V životě už ji potkalo hodně těžkostí, ale své děti si vybojovala a pečuje o ně s láskou. Je rozvedená, potýká se s komplikovanými vztahy v rodině a do jisté míry i mimo ni. Ale je to bojovnice s dobrým srdcem. V každém vidí hlavně dobré stránky.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,178 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby mohla Míša dovádět bez obav, že si rozbije brýle.

Když se v květnu roku 2014 narodila Míša, byli jsme s jejím tatínkem štěstím bez sebe. Míša byla úplně zdravá, ke štěstí nám nic nechybělo. O dva roky později se naše rodina ještě rozrostla o chlapečka. V té době jsem ale bohužel musela od manžeka odejít. Objevily se u něj problémy s alkoholem a začal se zadlužovat, kde se dalo.

S Míšou a jejím malým bráškou tak teď bydlíme sami. Snažím se svým dětem zajistit všechno, co potřebují, zároveň také chci, aby se zúčastňovali různých volnočasových aktivit. S penězi ale vycházíme jen tak tak. Když se proto objeví nějaký neočekávaný výdaj, znamená to pro mě velký problém. A jeden takový problém právě teď vyvstal.

Míša nosí od jednoho roku dioptrické brýle. Má diagnostikovaný strabismus a šilhá. Kromě brýlí musíme také střídavě zalepovat očka, aby si trénovala koukání jedním okem – její šilhání by se tím mělo upravit. Protože je ale ještě malá a ráda si hraje a dovádí, nemají její brýle šanci moc dlouho „přežít“. Opravy brýlí ale nejsou zrovna levné a často mi na ně nezbývají peníze.

Její první brejličky měly gumové rámečky a byly výborné. Míša je nosila až do 3 let. Pak jsme pořídili větší obroučky, které byly hodně podobné těm dospěláckým. Obě jsme měly radost, že už v nich vypadá jako velká holka. Po pár měsících je však přinesla ze školky úplně rozbité. Nechala jsem jí je spravit, ale za chvilku je Míša přinesla opět rozbité. A tak to chodí pořád dokola. Proto bych jí teď ráda pořídila nerozbitné brýle, které budou lépe uzpůsobeny jejím ručičkám a aktivitám. Mohla by je nosit nerušeně po celý den. Bohužel však není v mých finančních možnostech jí takové brýle pořídit.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě