Nespavci Honzíkovi na osobního asistenta

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

osobní asistenci; dar zajišťuje Národní ústav pro autismus, z.ú.

Obrázek daru
Mgr. Štěpánka  Nozarová
Patron příběhu

Mgr. Štěpánka Nozarová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Honzík bydlí se svou maminkou v azylovém domě, kde pracuji jako sociální pracovnice. S maminkou spolupracuji několikrát do týdne již čtvrtým měsícem. Společně řešíme různé záležitosti, které by se měly změnit, aby mohla se svým synkem bydlet ve stabilním prostředí s dostačujícím finančním rozpočtem a širokou sítí podpory pro Honzíka, který potřebuje celodenní péči. Dosavadní vyšetření totiž ukazují, že Honzík trpí poruchou autistického spektra a mentálním znevýhodněním. Jednou z podpor, kterou by rodina potřebovala, je osobní asistence. Ta by jednak velmi pomohla Honzíkovi samotnému, ale také jeho mamince. Honzík by získal člověka, který by s ním trávil čas hrou, procházkami, plaváním - to všechno má totiž moc rád. Také by s ním rozvíjel důležité dovednosti, což by moc ocenila i maminka. Navíc v době, kdy by bylo o Honzíka postaráno, by měla čas na zařizování věcí na úřadě, na příležitostné brigády nebo prostě "jen" na odpočinek, který je pro každého velmi důležitý. Honzík má totiž mimo jiné problém se spaním, takže se ne zřídka stává, že spolu probdí většinu noci. Zatímco on to přes den dospí, jeho maminka nikoliv. Maminka si ale financování osobního asistenta nemůže dovolit, proto prosí o pomoc vás.

Společně jsme vybrali
celou částku 9,750 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého synka, který téměř nespí

Můj Honzík (3 roky) se narodil jako zdravé dítě. Ve svých 18 měsících se ale jeho vývoj zastavil a začalo kolečko různých vyšetření. V současnosti stále probíhá stanovování diagnózy, už ale vím, že se u něj objevují projevy autismu a mentální retardace. Čekám ještě na psychiatrické vyšetření, které by mi to mělo potvrdit.

Honzík potřebuje nepřetržitou péči, a to i v noci. Málo a špatně spí a v noci je hodně aktivní, což je někdy opravdu vyčerpávající. Proto bych byla moc ráda, kdyby mohl pár hodin v týdnu trávit s osobním asistentem. Ten by mu pomáhal osvojovat si různé návyky, jako je např. dojít si na WC, umět sám jíst, říct si o své potřeby apod. A hlavně by byl Honzíkovi kamarádem, se kterým by si mohl jen tak hrát. Mně by to moc pomohlo v tom, že bych si mohla v klidu vyřídit pochůzky na různých úřadech, dojít si k lékaři nebo na nákup. S Honzíkem to totiž často vůbec nejde.

Osobní asistence je však placená služba, na kterou pojišťovny nepřispívají. Moje finanční situace mi ale takový výdaj momentálně neumožňuje, proto prosím o pomoc vás. S Honzíkem zatím bydlíme v azylovém domě, protože si nemůžu dovolit platit klasický nájemní byt. Čekám však na přidělení městského bytu a doufám, že to bude brzy. Zatím ale potřebuji vaši pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě