Neurorehabilitace pro knihomola Honzu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

čtyřtýdenní intenzivní rehabilitace; dar zajišťuje ARMANDI THERAPY CLINIC s.r.o.

Obrázek daru
Martina  Jarešová
Patron příběhu

Martina Jarešová

učitelka

Komentář patrona

S Honzou se setkávám ve škole, kde mu poskytuji speciálně pedagogickou péči. Je to kluk s dětskou mozkovou obrnou, upoutaný na invalidní vozík. Jeho postižení s sebou mimo jiné nese spasmy svalů, kvůli kterým byl na podzim loňského roku na operaci, po níž následovalo 14 dní plných intenzivních rehabilitací. Honza má před sebou ještě druhou část těchto rehabilitací, rodiče ale na jejich další financování nemají peníze. Pojďme jim pomoci.

Celou částku se sice nepodařilo vybrat, s rodinou dítěte jsme ale našli způsob, jak za vybranou částku 52000 Kč pořídit alespoň část daru. Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého hendikepovaného syna

Honza (10 let) je přátelský, usměvavý a nesmírně komunikativní kluk. Jako jiní chlapci jeho věku miluje sport, i když se ho může účastnit jen z pozice diváka. Je také vášnivým čtenářem, protože ho ale trápí oční vada, je pro něj momentálně čtení velmi náročnou disciplínou. A tak mu čteme my.

Honza má diagnostikovanou dětskou mozkovou obrnu ve formě kvadruparézy. Jedná se o nejtěžší formu, při níž jsou postiženy všechny 4 končetiny. Pohybuje se na vozíku a ve všech denních činnostech potřebuje pomoci. Od malička spolu rehabilitujeme, protože jsem se kdysi zařekla, že nedopustím, aby se z něj stal mentálně zaostalý ležák. Rehabilitací placených pojišťovnami je však málo, a tak už 9 let doplácíme za soukromé. Intenzivní rehabilitování je totiž jedinou cestou k tomu, aby v dospělosti žil alespoň trošku samostatným životem.

V loňském roce Honza absolvoval operaci metodou Ulzibat, po které následovala intenzivní čtrnáctidenní neurorehabilitace v ARMANDI THERAPY CLINIC. Obojí jsme hradili z vlastních prostředků. Podle doporučení lékařky by měl Honza tuto neurorehabilitaci absolvovat znovu, a to co nejdříve. Cena za čtyřtýdenní intenzivní rehabilitování je ale 65 000 korun, což je suma, kterou v našem rodinném rozpočtu nemáme.

Manžel pracuje, já ale nedokázala časově skloubit práci s péčí o syna. Honza chodí do běžné základní školy, kde má k sobě asistentku. Pokud nám ale asistentka onemocní, zůstává Honza doma a učíme se spolu. Syn navíc trpí na potravinové alergie, a tak ho denně vyzvedávám ve škole a vozím domů na oběd. K tomu ještě vychováváme dcerku, která chodí také na základní školu.

Péče o Honzu je finančně nákladná a naše úspory už zkrátka docházejí. Proto vás moc prosíme o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě