Neurorehabilitace pro smíška Kevinka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

neurorehabilitaci v centru Sarema Liberec

Obrázek daru
MUDr. Vendula  Juklová
Patron příběhu

MUDr. Vendula Juklová

lékařka

Komentář patrona

Kevinka znám ze své ordinace, kde působím jako pediatr. Žije se svojí maminkou, která o něj s velkou láskou a obětavostí pečuje. Kvůli DMO je totiž upoutaný na invalidní vozík, což s sebou nese řadu těžkostí. Chtěl by běhat a hrát si s ostatními dětmi, to ale bohužel nemůže. Aby se jeho pohybové schopnosti zlepšovaly, je nezbytné, aby pravidelně absolvoval rehabilitační pobyty, které jsou však nesmírně drahé. A protože maminka samoživitelka nemá peněz nazbyt, rozhodla se požádat o pomoc s financováním jednoho takového pobytu vás.

Společně jsme vybrali
celou částku 24,900 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Kevinka, který se od narození pere s dětskou mozkovou obrnou v té nejtěžší formě

Jedenáctiletý Kevinek se narodil předčasně, už ve 36. týdnu, a do života si přinesl dětskou mozkovou obrnu rovnou v té nejtěžší formě. Má postižené všechny 4 končetiny a pohybuje se jen na invalidním vozíku.

Před rokem a půl absolvoval operaci metodou Ulzibat, která ulevila jeho spastickým nožkám. Sice má stále hodně zkrácené šlachy, už ho to ale tolik nebolí. Bezprostředně po operaci s ním maminka odjela do lázní v Piešťanech, kde Kevinek začal s pooperační léčbou. Kevinkova hybnost se zde výrazně lepšila a objevila se také naděje, že by se jednou mohl postavit na vlastní nohy. Aby k tomu ale došlo, je potřeba tyto lázeňské rehabilitační pobyty co nejčastěji opakovat.

Maminka by mu proto ráda dopřála neurorehabilitaci v centru Sarema Liberec, které je pro ni dostupnější než slovenské Piešťany. Samotná neurorehabilitace však stojí 50 000 korun. Část peněz mamince přispěje nadace Život dětem, stále však musí doplatit 24 900 korun, což je částka, kterou jako samoživitelka nemá šanci dát dohromady. Proto se rozhodla požádat o pomoc Patrona dětí.

Kevinek sní o tom, že jednou půjde úplně sám jen s podporou berliček. S naší pomocí a velkou dávkou jeho odhodlání a tvrdé práce se mu tento sen může splnit.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě