Neurorehabilitace pro Tomíka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

neurorehabilitace na 10 měsíců; dar zajišťuje ARCADA NeuroMedical Center

Obrázek daru
Blanka  Mynaříková
Patron příběhu

Blanka Mynaříková

učitelka

Komentář patrona

S Tomíkem pracuji jako jeho učitelka ve speciální mateřské škole již přes dva roky. Znám jeho usměvavou a obětavou maminku, která se mu věnuje, jak často s nadsázkou říkám, minimálně na „dvě stě procent“. Její obětavá péče o synka je velmi inspirující a příkladná. Během let jsem si mohla všimnout, jaké pokroky Tommy i přes těžké zdravotní znevýhodnění udělal. Je mnohem vnímavější, má radost ze života, z pohybu, konečně se postavil na nohy a s dopomocí již ujde kus cesty. Začíná také samostatně jíst lžící, více si hraje s hračkami. Myslím si, že kromě péče, která je chlapci poskytována v našem zařízení (speciálně pedagogická, rehabilitační, psychologická apod.), mu ve vývoji zcela určitě významně pomohly různé terapie a rehabilitace, které si maminka vyhledává sama a na které synka pravidelně doprovází. Jsem přesvědčená, že další intenzivní neurorehabilitace pozitivně ovlivní chlapcův psychomotorický vývoj a každé zlepšení jeho vývoje mamince usnadní velmi náročnou péči o něj. Neurorehabilitace jsou však finančně nákladné a vzhledem k tomu, že se maminka stará o chlapce převážně sama, potřebuje s jejich financováním pomoci. A tak se společně obracíme na Patrona dětí.

Celou částku se sice nepodařilo vybrat, s rodinou dítěte jsme ale našli způsob, jak za vybranou částku 58000 Kč pořídit alespoň část daru. Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Tommyho, který se narodil s vývojovým onemocněním mozku

Sedmiletý Tommy je veselý a temperamentní chlapeček, který si i přes své postižení naplno užívá života. Miluje písničky, říkanky, světélka a vše, co bliká. Umí se radovat z maličkostí a díky pravidelným rehabilitacím a terapiím se z něj pomalu stává nezávislý a samostatný kluk.

A co vlastně mého synka trápí? Tomík se narodil s vývojovým onemocněním mozku, které je velmi ojedinělé a přináší s sebou řadu zdravotních obtíží. Zatím nemluví, nezvládá sebeobsluhu, nedokáže se sám najíst ani obléct, neumí říct ani ukázat na to, co potřebuje, sám nechodí. Je tak plně odkázaný na moji péči.

Od malička spolu cvičíme a rehabilitujeme, jezdíme také do lázní, absolvujeme různé podpůrné terapie, chodíme plavat a na hipoterapii (terapie využívající pohyb koňského hřbetu). Pravidelně Tomíčka vozím i na neurorehabilitace, které mu pomáhají zpevnit svalstvo, zajišťují trénink centrálního svalového systému, normalizují svalový tonus, zlepšují rovnováhu, koordinaci a prostorové vnímání. Tomíček rovněž rozvíjí své motorické dovednosti, zlepšuje se také postavení jeho kyčlí stejně jako jejich funkce. Ruku v ruce s tím se zlepšuje i jeho mentální vnímání a porozumění.

Díky cvičení se Tommy naučil sedět, pak plazit, následně začal objevovat svět na kolenou a užíval si nezávislosti, když si dohopkal, kam potřeboval. Teď se staví na nožky a trénuje rovnováhu při stoji s oporou a při nácviku prvních soběstačných krůčků. Aby se ale jednou opravdu „rozešel“, musí intenzivně rehabilitovat.

Neurorehabilitace však nejsou hrazeny zdravotními pojišťovnami a já si je už nemůžu dovolit dále financovat. Pod tíhou synkova onemocnění se totiž naše rodina rozpadla a já na Tomíčka zůstala sama. Naštěstí mám kolem sebe rodinu, která je mi velkou oporou, s drahými neurorehabilitacemi mi však pomoci nemohou. A tak moc prosím o pomoc vás. Tomíček se snaží stavět na nožky všude, kde se má čeho zachytit, bez cvičení pod dohledem odborníků se však prvních samostatných krůčků nikdy nedočká.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě