Neurorehabilitace pro velkou bojovnici Natálku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

neurorehabilitace v Sanatoriích Klimkovice

Obrázek daru
Mgr. Martina  Wolfová
Patron příběhu

Mgr. Martina Wolfová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Natálka je první vnučkou mého kamaráda, se kterým jsem studovala na střední škole. Naše rodiny jsou si velmi blízké už 30 let. Společně prožíváme radosti a sdílíme i trápení. Tragédie, která rodinu postihla, nás všechny zasáhla. Pravidelně se s nimi stýkáme, podporujeme je a radujeme se s nimi z každého malého pokroku, kterého Natálka dosáhne. Natálka žije s rodiči a mladším bratrem Kubíkem v domě babičky, která při autonehodě přišla o manžela. Maminka dělá všechno možné, aby Natálka mohla chodit, aby mluvila, a při tom se stará o Kubíka. Tatínek se snaží pomáhat, ale stále je v práci, aby vydělal peníze na všechny rehabilitace, pomůcky a ortézy. Maminka jezdí s Natálkou několikrát za rok do Klimkovic. Natálka tam dělá velké pokroky, pomalu začíná chodit s berličkami a všichni doufáme, že zvládne i ortézky. A jednou třeba bude i sama chodit.

Společně jsme vybrali
celou částku 34,080 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Natálky, která se potýká s následky autonehody

Naše malá Natálka (4 roky) se narodila jako zdravá holčička. Bohužel nám život do cesty připletl velkou rodinnou tragédii, kterou byla autohavárie. V té chvíli se všechno změnilo.

Při nehodě zemřel Natálky dědeček. Sama Natálka se potýkala s rozsáhlým zraněním mozku a krvácením v míšním kanálku. Tři měsíce byla ve vigilním kómatu, ze kterého se naštěstí jako zázrakem probrala. Natálka trpí částečným ochrnutím všech končetin, levá strana je o něco horší. Zasaženo bylo totiž celé její tělo – nohy, ruce, trup, neudržela hlavičku. Znehybněly jí také hlasivky, nedokázala polykat. Začal nám tak kolotoč rehabilitací, při kterých Natálka bojovala s velkou bolestí. Protahovali jsme svaly, které utrpěly nervová poranění. Lékaři nám stále říkali, že už nikdy nebude chodit ani mluvit. Na zdravotní kartě měla 16 diagnóz a prognózy nebyly vůbec dobré.

Ale Natálka se nedala. Díky neustálému cvičení a rehabilitování jsme docílili toho, že mluví a zpívá si, ručičkami se snaží dělat všechno co ostatní děti. Dokonce už chodí s berličkami, ale zatím jenom doma a občas ve školce. Jsme na ni jako rodina moc pyšní, protože se nezastaví před žádnou překážkou. Společně s výbornou fyzioterapeutkou z Klimkovic dosáhla za tři roky takových výsledků, k jakým se některé děti dobírají třeba deset let. Pokud bude moci dále rehabilitovat, úspěchy budou ještě větší.

Nákladné rehabilitace nás ale čím dál víc finančně vyčerpávají. V tuto chvíli si už nemůžeme dovolit hradit další rehabilitační pobyt, proto žádáme o pomoc vás. S vaším přispěním bude naše holčička možná jednou sama chodit.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě