Neurorehabilitační pobyt pro Klaudinku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

intenzivní neurorehabilitační program TheraTogs na 4 týdny; dar zajišťuje SAREMA Liberec

Obrázek daru
Mgr. Martina  Mazánková
Patron příběhu

Mgr. Martina Mazánková

poradkyně rané péče

Komentář patrona

S Klaudinkou a její rodinou jsem se poznala v březnu tohoto roku, kdy jsem se stala jejich poradkyní rané péče. Jednou za měsíc za nimi dojíždím domů, kde se společně s rodiči zaměřujeme na všestrannou podporu Klaudinčina psychomotorického vývoje. Klaudinka bohužel neměla jednoduchý start do života. Narodila se dva a půl měsíce před termínem, po porodu prodělala závažnou infekci a krvácení do mozku a po dlouhodobé hospitalizaci u ní vzniklo podezření na dětskou mozkovou obrnu. Rodiče s ní ihned začali intenzivně cvičit Vojtovu metodu, dojíždět na hipoterapii a plavání. Klaudinka je moc šikovná a snaživá. Velmi dobře se vyvíjí zejména po mentální stránce, avšak potíže a omezení v pohybovém vývoji stále přetrvávají. Omezený pohybový vývoj ji velmi limituje v rozvoji i při hře. Rodina by jí nyní ráda dopřála intenzivní neurorehabilitační pobyt, na který však nemají finanční prostředky. Rozhodly jsme se proto s maminkou oslovit Patrona dětí a pokusit se získat finance v potřebné výši tak, aby mohla Klaudinka rehabilitační program absolvovat. Věřím, že jí intenzivní rehabilitace napomohou při rozvoji hrubé motoriky a přinesou jí do života další velké pokroky.

Společně jsme vybrali
celou částku 35,600 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Klaudinky, kterou trápí dětská mozková obrna

V říjnu to byly dva roky, co se naše rodina rozrostla o Klaudinku. Ta se narodila už ve 28. týdnu v důsledku mojí streptokokové infekce. Po předčasném porodu u ní bohužel došlo ke krvácení do obou komor mozku, musela být resuscitována a následně připojena na plicní ventilaci. Strašně jsem se o ni bála.

Po dlouhých 55 dnech v nemocnici jsem si Klaudinku konečně mohla odvézt domů. Tam už na nás čekal její tatínek, bráška Jonášek a sestřička Sofinka. S Klaudinkou jsem poctivě cvičila podle Vojtovy metody, pravidelně jsme také docházely na různé kontroly, jejichž výsledky byly vždy dobré. V jejích šesti měsících však lékaři nastínili, že pravděpodobně prodělala dětskou mozkovou obrnu. Začala jsem s ní ještě intenzivněji cvičit a doufala, že se toto podezření nepotvrdí. O pár měsíců později nám však neuroložka přiklepla diagnózu dětské mozkové obrny se stoprocentní jistotou.

Dnes s Klaudinkou několikrát denně poctivě cvičíme, jezdíme také na plavání a hipoterapii (terapie s využitím pohybu koně), kterou doslova miluje. V březnu jsme spolu navíc byly na rehabilitačním pobytu, který nám uhradila pojišťovna. Klaudinka tam udělala obrovské pokroky a začala se otáčet ze zad na bříško. Věřím, že jednou bude schopná postavit se na vlastní nohy.

Intenzivní rehabilitační pobyty by moje dcerka měla absolvovat 3x až 4x do roka, jejich další financování je už ale na nás. Pojišťovna nám totiž přispěje jen jednou. A protože se jedná o velkou sumu peněz, rozhodla jsme se požádat vás o pomoc. Neurorehabilitační program TheraTogs je přesně tím pravým pro děti s dětskou mozkovou obrnou a já věřím, že mojí berušce umožní jít navzdory nedobrým prognózám vstříc dalším pohybovým úspěchům, které jednou vyústí v její první samostatné krůčky.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě