Neurorehabilitační program pro Samíka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dvoutýdenní neurorehabilitační pobyt TheraSuit; dar zajišťuje Centrum Hájek

Obrázek daru
Jaroslava  Kunešová
Patron příběhu

Jaroslava Kunešová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Se Samíčkovou maminkou jsem se seznámila ve školce, kam chodily naše děti. Tenkrát byl Samík ještě miminko a maminka vodila do školky jeho staršího brášku Sebastiánka. Začaly jsme se kamarádit, navštěvovat se a trávit spolu volná odpoledne. Měla jsem tak možnost sledovat Samíkův vývoj už od malička. Je to malý bojovník a moc se snaží stavět na nohy. Předloni v prosinci se na chviličku sám postavil do prostoru a měl z toho ohromnou radost. Pak se celý rok nic nedělo, až o letošních Vánocích se zázrak opakoval, bohužel neměl dlouhého trvání. Rodině se později naskytla příležitost dostat Samíka do Centra Hájek, kde absolvoval dvoutýdenní neurorehabilitační cvičení, jehož výsledky byly fantastické. Bylo neuvěřitelné, co dokázal za pouhých 14 dní. Teď už všichni víme, že pokud bude takto rehabilitovat dál, dočká se svých prvních kroků. Problém je však v tom, že pojišťovny na tyto neurorehabilitace nepřispívají a rodiče na ně teď nemají peníze. Věřím však, že se díky Patronovi dětí potřebná částka podaří vybrat a že společně Samíkovi k samostatné chůzi pomůžeme.

Společně jsme vybrali
celou částku 58,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Samíka, který se pere s následky DMO a s lámavostí kostí

Tříletý Samíček přišel na svět společně se svým dvojčetem Julinkou. Doma na ně už čekal starší bráška Sebastián. Samík se bohužel potýkal s krvácením do mozku, v jehož důsledku se u něj rozvinula dětská mozková obrna. Trápily ho také zkroucené nožky, kdy se mu kolena vtáčela dovnitř. Dnes to řešíme s pomocí speciálních bot, které mají tomuto zkroucení zabraňovat, bohužel to ale zatím moc nefunguje.

V pouhých sedmnácti dnech si navíc zlomil pravou stehenní kost, což se v roce a půl opakovalo. Na základě toho lékaři zjistili, že trpí extrémní lámavostí kostí. Později se nám podařilo dostat ho do výzkumu na podporu vývoje kostí, zatím jsme ale žádného výsledku nedosáhli. S postupem času se bohužel přidala i centrální porucha zraku.

Se Samíkem cvičíme podle Vojtovy metody, kvůli jeho zvýšené lámavosti kostí se jí však nemůžeme věnovat v plné míře. Navštěvujeme také Centrum Hájek, kde můj syn poctivě rehabilituje. Trvalo nám docela dlouho, než jsme objevili někoho, kdo se nezalekl Samíkovy DMO a lámavosti kostí, a tak jsme všem v Centru moc vděční, že se nás ujali.

Nyní bychom Samíkovi rádi dopřáli dvoutýdenní neurorehabilitační program, se kterým už máme zkušenost. Po prvním takovém programu byly patrné obrovské pokroky, Samík si v pohybu začal být jistější. Díky tomu jsme získali naději, že jednou třeba bude sám chodit.

Podpora státu je však v těchto záležitostech opravdu malá, a tak si neurorehabilitaci, kterou Samík potřebuje několikrát do roka, hradíme sami. Naše úspory už ale docházejí a aktuálně se nacházíme v situaci, kdy si financování dalšího intenzivního rehabilitačního programu nemůžeme dovolit. A tak moc prosíme o pomoc vás. Věříme totiž, že se náš chlapeček jednou na vlastní nožky opravdu postaví.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě