Neurorehabilitační program pro Sašenku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

čtyřtýdenní neurorehabilitační program KLIM-THERAPY - intenzivní program pohybové terapie

Obrázek daru
Bc. Barbora  Kremlová
Patron příběhu

Bc. Barbora Kremlová

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Za Sašenkou chodím do rodiny jako poradkyně Rané péče, a to od roku 2015. Sašenka je moc statečná, vytrvalá a komunikativní holčička, která mi hned od první návštěvy přirostla k srdci. Narodila se jako extrémně nedonošené dítě, s velkými zdravotními komplikacemi hned po narození. Její zdravotní stav vyžaduje trvalou, velmi náročnou péči a každodenní opakovanou rehabilitaci. V současné době je velmi potřebná především intenzivní fyzioterapie, která přináší naději, že se stav Sašenky zlepší natolik, aby byla v budoucnu schopna chůze. Rodina o dcerku velmi intenzivně pečuje, maminka se jí věnuje trvale, a proto v tuto chvíli nemůže nastoupit do zaměstnání. Rodina tak žije z jednoho platu a potřebná terapie je pro ni téměř nedostupná. Vzhledem k nesporné potřebě rehabilitační péče a skutečně aktivnímu přístupu rodiny k rehabilitaci dcerky se na vás i já obracím s prosbou o pomoc pro Sašenku.

Společně jsme vybrali
celou částku 59,120 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh, jak ho napsal osud

Jmenuji se Linda a jsem maminkou čtyřleté dcery Sašenky, která má dětskou mozkovou obrnu. Saša se narodila velmi předčasně a dlouhou dobu byla na umělé plicní ventilaci. Krvácela nám do hlavičky a ve třetím týdnu svého života prodělala zástavu srce. Operace následovala vzápětí. Lékaři nám nedávali moc naději, připravovali nás na to, že to Sašenka nemusí zvládnout. Celou dobu jsem věřila, že to dcerka zvládne. Operaci přežila, zástava srdce ale způsobila vznik dětské mozkové obrny ve formě spastické diparézy.

Sašenka zatím samostatně nesedí, nestojí ani nechodí. Doma se pohybuje lezením (poskoky na čtyřech jako žabka). Venku se pohybuje na zdravotním kočáru. Zkoušíme také speciálně upravenou zdravotní tříkolku, na kterou nám přispěl projekt Patron dětí. Bez jejich pomoci bychom jich neměli. S

Navzdory všem očekáváním je Sašenka mentálně úplně v pořádku, je na úrovni dětí svého věku. Je vidět, že má radost ze života. Krásně a často se směje. Je velice chytrá a šikovná. Nevzdáváme se a snažíme pro ní jako rodiče udělat vše, co je v naších silách.

Já se plně věnuji péči o dceru, do práce tak může chodit pouze manžel, který pracuje jako elektrikář. Většinu rehabilitací ale pojišťovny nehradí, takže si všechno musíme financovat sami. Teď už je to nad naše finanční možnosti. Proto bych vás tímto chtěla požádat o příspěvek na náklady spojené se speciálním programem KLIM-THERAPY. Jedná se o velmi intenzivní program pohybové terapie. Saša daný program již absolvovala a se skvělými výsledky. Zpevnily se jí zádové svaly, rozmluvila se, začala více vědomě koordinovat levou ruku a s dopomocí udělá několik krůčků. Její neurolog jí doporučil celý intenzivní program co nejdříve zopakovat, neboť po KLIM-THERAPY jsou u Saši viditelné veliké pokroky v celé šíři psychomotorického vývoje. Děkujeme všem za pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě