Neurorehabilitační program pro Vojtu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

neurorehabilitační program TheraTogs Intenziv; dar zajišťuje ARCADA NeuroMedical Center

Obrázek daru
Anna  Radová
Patron příběhu

Anna Radová

asistentka pedagoga ve speciální škole

Komentář patrona

Vojtu znám ze školy, kam dochází už třetím rokem. Jsem jeho pedagogickým asistentem a od září loňského roku jsme spolu také v družině. Vojta přišel na svět s dětskou mozkovou obrnou, později se přidala epilepsie a strabismus. Vojta má však velké štěstí v tom, že vyrůstá v perfektním rodinném prostředí, s oběma rodiči a skvělým bráškou. Vojta musí pravidelně rehabilitovat, ale rehabilitační pobyty jsou dost nákladné. Víme, že mu pomáhají, rodinný rozpočet však není bezedný. Pojďme proto rodině přispět na rehabilitace, které mohou Vojtovi změnit život.

Společně jsme vybrali
celou částku 39,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka napsala příběh Vojty, který má i přes dětskou mozkovou obrnu radost ze života

Vojta je devítiletý kluk, který si i přes svůj hendikep umí užívat života. Rád cokoli vytváří a vyrábí, takže když se řekne „Vojti, jdeme malovat“, zasvítí mu oči a vrhá se k pastelkám. Miluje také jízdu na koni, plavání a saunu, užívá si společnost dospělých i dětí. Nejraději si ale hraje (někdy spíš lumpačí) se svým bráškou.

Vojta však neměl v životě příliš štěstí. Od narození trpí dětskou mozkovou obrnou, která ovládá celé jeho tělo. Společně se snažíme nad touto nemocí vyhrát, jsme ale teprve na začátku dlouhé cesty. Chce to od nás hodně trpělivosti, ale také spoustu peněz, které jsou potřeba na léčbu a pravidelné rehabilitace.

Vojta je v současné době po operaci metodou Ulzibat, která by mu měla trošku ulevit. Hodně mu také pomáhají rehabilitace, na které jezdíme na Neurorehabilitační kliniku AXON do Prahy a nově i na Slovensko do rehabilitačního centra Renona. Speciální rehabilitace jsou však nákladné, ať už je absolvujete kdekoli. A pojišťovny se na jejich financování nepodílejí.

Nejschůdnější cestou dalšího rehabilitování je nyní čtrnáctidenní rehabilitační program TheraTogs Intenziv v ARCADA NeuroMedical Center. Ten by Vojtovi pomohl dosáhnout většího rozsahu pohybu a stability, přispěl by k jeho mentálnímu rozvoji a celkové vyrovnanosti. Cena za tento program je ale bezmála 40 000 korun, které v našem rodinném rozpočtu nemáme. Proto se obracíme na vás. Pomůžete nám?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě