Neurorehabilitační terapie Kosmík pro Natálku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

příspěvek na neurorehabilitační terapii Kosmík na 4 týdny; dar zajišťuje Neurorehabilitační klinika AXON

Obrázek daru
Ing. Vladimíra Soporská
Patron příběhu

Ing. Vladimíra Soporská

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Natálka je velká bojovnice, která už od narození bojuje s dětskou mozkovou obrnou. Má ale velké štěstí v tom, že jsou jí její rodiče tou nejlepší možnou oporou. Natálku zlobí nohy a levá ruka, nedávno ale absolvovala operaci metodou Ulzibat, která jí hodně pomohla uvolnit kontraktury v nohách. Rodiče si však tuto nákladnou operaci museli financovat sami, proto vás teď žádají o pomoc s úhradou intenzivního neurorehabilitačního programu Kosmík. Ten se zaměřuje na rehabilitaci svalů, působí ale i na nervovou soustavu. Soustředí se na motorické, senzorické a kognitivní schopnosti člověka a nezapomíná ani na jeho psychický stav a regeneraci. Důsledkem této komplexní a intenzivní terapie je trvalé přepsání mapy mozku a vytvoření a upevnění správných pohybových vzorců. Rodiče už část peněz mají, zbytek se jim ale našetřit jen tak nepodaří. A protože Natálka potřebuje rehabilitovat teď, a ne za pár měsíců, obrátili se na Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 35,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Natálky, která se pere s dětskou mozkovou obrnou

Sedmiletá Natálka vykoukla na svět už ve 27. týdnu s váhou pouhých 980 gramů. Bohužel se potýkala s rozsáhlým krvácením do mozku, v jehož důsledku se u ní rozvinula dětská mozková obrna, která postihla obě její nohy a levou ruku.

Pro rodiče to byl velký šok, byli a jsou však odhodláni udělat všechno pro to, aby jejich dcerka jednou vedla spokojený a plnohodnotný život. Maminka s ní proto okamžitě začala cvičit podle Vojtovy metody, která Natálce hodně pomáhala a přinášela skvělé výsledky. V 11. měsíci ale Natálka dostala první epileptický záchvat, po kterém lékaři rozhodli, že už pro ni „Vojtovka“ není vhodná. I přes to však Natálka začala v 17 měsících lézt a o 3 měsíce později se dokonce postavila. Maminka, nadšená z těchto úspěchů, s ní později začala cvičit dle Bobath konceptu, další pokrok se už ale nedostavil.

Rodiče dlouho přemýšleli, jakému typu rehabilitování by se jejich dcerka měla dále věnovat, kvůli Natálčině epilepsii jim však lékaři žádnou konkrétní rehabilitační techniku nedoporučili. Pak ale objevili Neurorehabilitační kliniku AXON, kde jejich Natálce nabídli pomoc. Natálka tam začala cvičit v souladu s terapií Kosmík, která ji doslova postavila na nohy. Dnes už ujde samostatně pár kroků a je na to náležitě pyšná. Na delší trasy sice potřebuje jištění druhé osoby, i tak je to ale obrovský pokrok. Hodně tomu pomohla i operace Ulzibat, která ji zbavila svalových kontraktur na postižených nožkách.

Natálka však nesmí zahálet a musí neustále rehabilitovat, jinak hrozí, že se její stav zase zhorší. Bylo by proto skvělé, kdyby mohla podstoupit další terapii Kosmík, která jí už jednou tolik pomohla. Rodiče i lékaři věří, že díky ní Natálka dosáhne pokroků v chůzi a v sebeobsluze tak, aby mohla jednou bez obtíží zvládat běžné denní činnosti jako např. návštěvu lékaře, nákupy, rehabilitace, ale také procházky. Terapie Kosmík totiž napomáhá k vytvoření a upevnění správných pohybových vzorců, což Natálku přiblíží ke stabilnější a jistější chůzi. Jedná se však o neurorehabilitační program, na který pojišťovny nepřispívají. Část peněz už rodiče mají, stále však potřebují sehnat 35 000 korun, které jim chybí. A protože už nevědí, kde potřebné finance shánět, rozhodli se požádat o finanční příspěvek Patrona dětí. Pomůžeme?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě