Nicimu na kroužek plavání pro batolata

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kroužek plavání; dar zajišťuje Baby club NEKKY z.s.

Obrázek daru
Bc. Rut  Halmazňová
Patron příběhu

Bc. Rut Halmazňová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Malého Nicolase znám od jeho narození, s maminkou spolupracuji v rámci OSPODu. Nicolasova maminka to má velmi těžké. Její partner a otec Nicolase od ní odešel, když byla ve 2. měsíci těhotenství. Vzhledem k tomu, že za její příjem lze považovat pouze mateřský příspěvek a dávky v hmotné nouzi, je jasné, že po uhrazení nákladů na bydlení jí zůstává jen minimální částka na zabezpečení dalších základních potřeb. Občas také využívá služeb potravinové banky. Její finanční situace je hodně tíživá a není v jejích silách Nicolasovi cokoli pořídit. Proto se rozhodla požádat s mojí pomocí o příspěvek na plavecký kroužek pro batolata. Plavání Nicoláska nesmírně baví, navíc příznivě ovlivňuje srdečně-cévní systém a podporuje jeho správný psychomotorický vývoj. V kurzech plavání si Nicolas bude také postupně navykat na určitý režim, na cizí prostředí a cizí osoby a bude ve společnosti dětí při příjemné a prospěšné aktivitě.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,750 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh mrňouska Niciho, který miluje vodu

Osmiměsíční Nici je můj malý plaváček a vodník. Už od narození miluje vodu, ve vaně a v bazénu rychle mizí všechny jeho splíny. Je to usměvavý a pohodový kluk, umí ale být i mrzutý. Nejvíc se mu nelíbí, když je čas jít z vody ven. To umí dát nahlas najevo, že s tím rozhodně nesouhlasí. A protože je z vody tak nadšený, ráda bych mu dopřála kurz plavání pro batolata. Plavání podporuje psychomotorický vývoj, posiluje pohybový aparát, zlepšuje trávení a spánek. A samozřejmě představuje spoustu legrace. O Niciho se však starám sama a výdaj v podobě kurzu plavání si nemohu dovolit.

Niciho otec v našich životech není. Když jsem byla ve 2. měsíci těhotenství, odešel a už jsme ho neviděli. Dluhy na výživném řeším soudně, ale vzhledem k tomu, že momentálně pobývá v zahraničí, je to běh na dlouhou trať. Jsem tak odkázána pouze na rodičovský příspěvek a dávky hmotné nouze. Většina peněz padne na nájem a jídlo, na nic víc už nezbývá.

Uvědomuji si, že plavání není životně důležitou věcí. Jedná se ale o činnost, při které je můj synek neskutečně šťastný. A když vidím, jak upřímně se raduje, dokáži i já na chvíli zapomenout na všechny starosti a raduji se s ním. Protože je ale kurz plavání nad moje finanční možnosti, prosím o příspěvek vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě