Nikolce na skautský tábor a roční poplatek oddílu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

letní skautský tábor a navštěvování skautského oddílu na 1 rok

Obrázek daru
Mgr. Helena Charvátová
Patron příběhu

Mgr. Helena Charvátová

učitelka

Komentář patrona

Nikolku znám ze základní školy, jsem její třídní učitelka. Dívenka žije se svou maminkou, která bohužel nemá finance na to, aby dceři zaplatila různé mimoškolní aktivity. Dar by pomohl Niki posílit sebevědomí, rozšířit si vědomosti a sejít se s vrstevníky i mimo školu a rodinu. A trávit čas tak, jak to má nejraději, s kamarády ze skautského oddílu.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,100 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Nikolce na letní tábor a mimoškolní aktivity s kamarády

Nikolka, které bude brzy 9 let, žije od narození pouze s maminkou. Bydlí společně v pronajatém bytě, s otcem se Nikolka nestýká, nejeví o dceru žádný zájem. Nijak se nepodílí na její výchově ani nepřispívá výživným. A tak situace v neúplné rodině není úplně jednoduchá.

Nikolka od září chodí do skautského oddílu, našla si tam spoustu kamarádů a moc se jí tam líbí. Každý měsíc společně podnikají víkendovou výpravu mimo Prahu a z toho je úplně nadšená. Kdyby Nikolka mohla i dál chodit do skautského oddílu a zároveň se mohla zúčastnit společného letního tábora, byla by nadšená. Je totiž moc ráda mezi svými vrstevníky, protože je společenská a kamarádská.

Situaci, ve které s matkou jsou, si uvědomuje a celkem ji i chápe, ale často je na ní vidět, že po některých věcech ve skrytu duše touží. Mamku moc mrzí, že jí je nemůže dopřát, ale jako samoživitelka nemá peněz nazbyt.

Letní tábor je už teď pro děti v oddílu hlavním tématem. I Nikolka vždycky když přijde domů ze schůzky o něm povídá. Vždyť tábor je vlastně pro skauty největší akce za rok a všechny děti se na něj proto moc těší.

Kdyby se podařilo pro Nikolku získat příspěvek na Skauta a na letní tábor byla by moc šťastná!

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě