Notebook pro Elišku a Anežku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

notebook; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Mgr. Václav  Hovorka
Patron příběhu

Mgr. Václav Hovorka

sociální pracovník

Komentář patrona

Děti znám prostřednictvím spolupráce s jejich otcem. Zdá se, že se jim dostává slušné výchovy a dostatku rodinné lásky. Celá rodina však denně čelí materiální tísni. Otec se potýká s četnými zdravotními problémy a je v invalidním důchodu, matka je na mateřské dovolené. Rodina v minulosti řešila potřeby pro okamžité materiální zaopatření dětí půjčkami, a tak skončila v insolvenci. Tu ale momentálně poctivě splácí. Rodiče se o děti starají vzorně, avšak nedostatek peněz se negativně podepisuje na zdravotním stavu otce, který veškeré záležitosti řeší. Děti sice nehladoví, jsou ošacené, ale jejich největším luxusem a výdobytkem je zaplacená škola v přírodě. Notebook, který dětem pomůže s domácím učením a přípravou, je tak zcela mimo jejich finanční možnosti.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,579 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh, jak ho napsal osud

Naše rodina je opravdu velká – s manželkou máme 5 dětí. Není to vždycky jednoduché, ale jsme rádi, že je máme. Děti jsou naší radostí.

Velmi pyšní jsme na naše dvě školou povinné dcerky, Elišku a Anežku. Obě chodí rády do školy a na vyučování se poctivě připravují. Bohužel se nám doma rozbil počítač, který holky využívaly především k učení matematiky a angličtiny. Často také mají na počítači vypracovávat různé úkoly, to ale momentálně nejde. Hodně je to trápí, nerady chodí do školy nepřipravené. Rádi bychom jim s manželkou pořídili notebook, pravdou ale je, že to není v našich finančních možnostech.

Já se potýkám s vleklými zdravotními problémy a jsem v invalidním důchodu. Nemůžu proto vydělávat tolik peněz, kolik by bylo potřeba. Manželka je na mateřské dovolené s nejmladší dcerkou. Potýkáme se také s insolvencí, která nám potrvá až do roku 2021. Už aby to bylo za námi. Po zaplacení všech nezbytných výdajů už nám nezbývá skoro nic. Žijeme pod hranicí životního minima.

Anežka s Eliškou ale notebook potřebují. Ve škole se nikdo neptá, jestli rodina má nebo nemá peníze na počítač. Předpokládá se, že ho děti doma prostě mají. Proto prosím o pomoc a příspěvek na notebook pro své dcerky. Všem z celého srdce děkuji.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě