Notebook pro nedoslýchavou Karolínku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

notebook; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Mgr. Martina  Vacková
Patron příběhu

Mgr. Martina Vacková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Karolínky rodiče znám už 15 let a přesně si pamatuji den, kdy se Karolínka narodila. Žije v úplné a harmonické rodině, má mladšího brášku Matěje. Karolínka má těžkou oboustrannou nedoslýchavost a nosí sluchátka. Notebook by pro ni byl skvělou didaktickou a vzdělávací pomůcku, určenou k jejímu celkovému rozvoji.

Společně jsme vybrali
celou částku 12,990 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh, jak ho napsal osud

Karolínka (5 let) je velmi bystrá a vnímavá holčička, která si užívá čas strávený ve školce. Má tam svoji asistentku, která jí se vším pomáhá. Karolínce ale občas unikají některé věci, které se dějí kolem. Je plachá a nedaří se jí s dětmi komunikovat tak, jak by chtěla. Jistotu vyhledává spíše u dospělých.

Karolínce byla před rokem a půl diagnostikována oboustranná těžká nedoslýchavost (sluchová ztráta činí více jak 80 %). Už rok nosí sluchadla, jejichž nastavení se s tím, jak roste, mění. Výsledky pravidelných audiometrií se neshodují, takže zatím není úplně jasné, v jaké kvalitě a intenzitě vlastně slyší.

Karolínka chodí do běžné školky, a když vidí, co umí její spolužáci, je to pro ni velká motivace. Zároveň si ale všímá, že jí co do zájmů a vývoje řeči utíkají, a to ji trápí. Karolínky sluchová vada byla totiž odhalena pozdě, proto se u ní opozdil řečový vývoj. Karolínka se ale hodně snaží – zvyká si na sluchadla, zkouší mluvit.

Příští rok z ní bude předškolák, čeká ji tak náročná příprava na nástup do první třídy. Karolínka se moc ráda učí novým věcem, ale je limitována svým sluchem. Velmi dobře se učí z různých obrazových materiálů – na svůj zrak se spoléhá nejvíce – a proto by pro ni byl vhodným pomocníkem notebook. Ten by sloužil čistě jako vzdělávací a kompenzační pomůcka, kterou by později využívala i jako školák.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě