společně za lepší dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+

Notebook pro nedoslýchavou Karolínku

Přispívali jste na

notebook; dar zajišťuje Mall.cz

Mgr. Martina  Vacková
Patron příběhu

Mgr. Martina Vacková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Karolínky rodiče znám už 15 let a přesně si pamatuji den, kdy se Karolínka narodila. Žije v úplné a harmonické rodině, má mladšího brášku Matěje. Karolínka má těžkou oboustrannou nedoslýchavost a nosí sluchátka. Notebook by pro ni byl skvělou didaktickou a vzdělávací pomůcku, určenou k jejímu celkovému rozvoji.

Společně jsme vybrali
celou částku 12,990 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh, jak ho napsal osud

Karolínka (5 let) je velmi bystrá a vnímavá holčička, která si užívá čas strávený ve školce. Má tam svoji asistentku, která jí se vším pomáhá. Karolínce ale občas unikají některé věci, které se dějí kolem. Je plachá a nedaří se jí s dětmi komunikovat tak, jak by chtěla. Jistotu vyhledává spíše u dospělých.

Karolínce byla před rokem a půl diagnostikována oboustranná těžká nedoslýchavost (sluchová ztráta činí více jak 80 %). Už rok nosí sluchadla, jejichž nastavení se s tím, jak roste, mění. Výsledky pravidelných audiometrií se neshodují, takže zatím není úplně jasné, v jaké kvalitě a intenzitě vlastně slyší.

Karolínka chodí do běžné školky, a když vidí, co umí její spolužáci, je to pro ni velká motivace. Zároveň si ale všímá, že jí co do zájmů a vývoje řeči utíkají, a to ji trápí. Karolínky sluchová vada byla totiž odhalena pozdě, proto se u ní opozdil řečový vývoj. Karolínka se ale hodně snaží – zvyká si na sluchadla, zkouší mluvit.

Příští rok z ní bude předškolák, čeká ji tak náročná příprava na nástup do první třídy. Karolínka se moc ráda učí novým věcem, ale je limitována svým sluchem. Velmi dobře se učí z různých obrazových materiálů – na svůj zrak se spoléhá nejvíce – a proto by pro ni byl vhodným pomocníkem notebook. Ten by sloužil čistě jako vzdělávací a kompenzační pomůcka, kterou by později využívala i jako školák.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
z částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vzdělání
Lukáškovi na ergonomické pastelky
Zbývá 18 dní
Cílová částka 3,219 Kč
Podpořit příběh
Vzdělání
Pavlovi a Domčovi na ozdravný pobyt
Zbývá měsíc
Cílová částka 13,400 Kč
Podpořit příběh