Notebook se specializovanými programy pro Kačku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

notebook s výukovými programy; mall.cz a pachner.cz

Obrázek daru
Venuše Havlíková
Patron příběhu

Venuše Havlíková

pracovnice v charitě

Komentář patrona

Kateřinu s maminkou znám z akcí našeho charitativního projektu. Kateřina prodělala herpetickou meningoencefalitidu, po dlouhé nemoci jí zůstaly následky. Je však velmi cílevědomá a snaží se víc jak roční výpadek dohnat. Bojuje s dyslexií, dysgrafií, emoční labilitou. Musí na sebe být opatrná, protože začala trpět epilepsií. Kačenka má fotografickou paměť, která jí pomáhá doučit se zapomenuté znalosti i postupovat úspěšně ve školní výuce. K pochopení i uchování učební látky používá specializované výukové programy. Pomohlo by jí, kdyby vlastnila svůj notebook s těmito programy a mohla na něm dělat domácí přípravu.

Společně jsme vybrali
celou částku 17,208 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh dcery Kateřiny

Dcera Kateřina před více jak dvěma lety prodělala zákeřnou herpetickou meningoencefalitidu. Nemoc postupovala velmi rychle, byl to doslova boj o život. Prognóza jejího stavu byla děsivá. Kačenka nikoho nepoznávala, domlouvala se posunky. Ona ani my jsme to nevzdali a její zdravotní stav se pomalu začal zlepšovat. Bohužel nemoc postihla osobnostní a motorické centrum, Kačka je emočně labilní a dostává epileptické záchvaty.

Změnila školu a při výuce s ní pracuje asistentka. Její ctižádostivost a cílevědomost je obdivuhodná. Dopracovala se k samým jedničkám a začala sportovat.

I když je podle posudku psycholožky uvnitř jako pětileté dítě, má nadprůměrný intelekt a neuvěřitelnou fotografickou paměť. V učení ji pomáhají specializované počítačové programy. Ve škole má možnost pracovat s notebookem, doma k přípravě jí však schází. Podporuji Kateřinu, jak to jen jde. Absolvovala jsem kurz asistenta pedagoga, abych s ní mohla doma správně pracovat.

Kateřina je velká bojovnice, jsme na ni pyšní. Má nekonečnou chuť se zlepšovat. Notebook s výukovými programy by jí velmi usnadnil přípravu do školy. Proto jsme se obrátili na Patrona dětí s prosbou o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě