Nová postel pro diabetika Pepíka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

patrovou postel včetně úložného prostoru a dvou matrací, dar zajišťuje MAXMAX.cz

Obrázek daru
Pavlína Daňková
Patron příběhu

Pavlína Daňková

učitelka

Komentář patrona

To, že to Pepík nemá jednoduché, vím nejen já, ale i jeho spolužáci. Na jedné z prvních třídnických hodin jsme otevřeně hovořili o Pepíkově diabetu a úskalí tohoto handicapu. Spolužáci jsou tolerantní a podávají mu vždy pomocnou ruku. Pepík je svědomitý, a i přes své znevýhodnění se zapojuje do všech sportovních i jiných aktivit. Nemá to bohužel snadné ani doma. Rodina nemá peněz nazbyt a šetří každou korunu, ale o děti je vždy dobře a svědomitě postaráno. Mimořádné výdaje si ale dovolit nemohou, i když Pepík a jeho starší bratr Patrik nutně potřebují novou patrovou postel do pokoje. Rodinu znám dobře a věřím, že si pomoc zaslouží. Za jakýkoliv příspěvek děkujeme.

Společně jsme vybrali
celou částku 9,042 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého syna Pepíka, který trpí cukrovkou

Dvanáctiletý syn Pepík byl dlouho zdrávý a vůbec nemusel chodit k doktorovi. Před dvěma lety mu ale byla diagnostikována cukrovka DM 1. Jedná se bohužel o nevyléčitelnou nemoc. Pepík se k situaci naštěstí postavil zodpovědně. Pravidelně jí a jídlo si váží, má u sebe glukometr na měření cukru a v paži má nastřelený senzor, který mu hladinu také měří. Přes všechna tato úskalí chodí do školy, kde prospívá a rád chodí na plavání, kde ho trenéři hlídají.

Kromě Pepíka máme s manželem pět dalších dětí. Dvě už jsou dospělé a žijí mimo domov, ale my ostatní žijeme všichni společně v pronajatém bytě. Navíc se staráme o jednu malou vnučku. Mít dům plný dětí je krásná věc, ale je to i nesmírně náročné, ještě s Pepíkovým zdravotním stavem. S manželem chodíme oba poctivě do práce, ale po zaplacení nájmu nám téměř nezbývají peníze a nemůžeme si dovolit žádný mimořádný výdaj.

Pepík sdílí pokoj se svým starším bratrem Patrikem. Oba dva spí na starých postelích po starších sourozencích, které jsou v tak žalostném stavu, že si hoši stydí zvát kamarády. Do toho se jim na proleželých postelích špatně leží. Vím, že potřebují mít kde spát, ale bohužel jim novou patrovou postel nemůžeme zaplatit. Rozhodli jsme se tedy s manželem podat žádost Patronovi dětí a za jakýkoliv příspěvek na postel upřímně děkujeme.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě