Nová postel pro Sáru

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

postel s matrací, dar zajišťuje MAXMAX

Obrázek daru
Lýdie Wiselková
Patron příběhu

Lýdie Wiselková

sociální pracovnice

Komentář patrona

S rodinou Sáry spolupracuji jako sociální pracovnice již delší dobu. Sára je velmi uzavřená a začínají se u ní projevovat depresivní stavy, izoluje se a silně vnímá odmítnutí svých vrstevníků. Rodinné prostředí její situace nepomáhá, protože matka není schopna rodinu finančně zajistit. Sářin pokoj je zařízený starým nábytkem a musí spát na staré válendě. Stydí se pozvat si kamarádky, protože má pocit, že se jim nevyrovná, neboť mají hezké pokoje a bydlení. Proto žádáme Patrona dětí o příspěvek na novou postel.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,154 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Sáry, která bojuje s depresemi

Třináctiletá Sára to nemá v životě jednoduché. Má tři mladší sourozence. Její maminka je nemocná a sama ještě pečuje o nemocného strýce. Z toho důvodu nejsou v rodině peníze nazbyt. Třebaže Sára vyrůstá ve velké a milující rodině, necítí se přijata mezi spolužáky. Uzavírá se víc a víc do sebe a v útlém věku začíná bojovat s depresemi.

Maminka správně chápe, že by Sára potřebovala zvednout sebevědomí. Neví ale, jak to udělat. Sára má malý pokojík, zařízený stařičkým nábytkem. Spí na staré válendě, ze které ji akorát bolí záda. Ráda by si pozvala nějaké kamarádky, ale za svůj pokoj a jeho nábytek se stydí.

Maminka by ráda pořídila Sáře novou postel. Nejenže by se jí lépe spalo, ale začala by se více otevírat lidem. Časem by si pozvala i kamarádky. Bohužel si ale takovýto mimořádný výdaj nemůže dovolit. Rozhodla se proto podat žádost o pomoc Patronovi dětí a za jakýkoliv příspěvek moc děkuje. Možná by byla nová postel prvním krokem k tomu, aby se Sára postavila životu čelem a své deprese překonala.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě