Nová školní výbava pro páťáka Štěpána

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

batoh do školy a školní pomůcky; dar zajišťují Mall.cz a Sevt.cz

Obrázek daru
Barbora  Pavlíková
Patron příběhu

Barbora Pavlíková

sociální pracovnice

Komentář patrona

Do rodiny Štěpána docházím jako terénní sociální pracovník projektu Podpora rodičovských kompetencí realizovaným krajský úřadem. Štěpán je nejstarším klukem z devíti sourozenců. Starší už jsou jen dvě sestry, proto se někdy stane, že Štěpán podědí oblečení nebo výbavu do školy po sestrách, což mu není příjemné. Není vždy ve finančních možnostech rodiny kupovat Štěpánovi věci nové. Štěpán je ale ve věku, kdy ho poznámky a posměšky druhých zraňují a trápí. Držím mu palce, aby letos začal školní rok s nadšením a novou (čistě chlapeckou) výbavou.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,104 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Rodiče vyprávějí o Štěpánovi

Společně s manželem pečujeme o 9 dětí. Bydlíme v rodinném domě, který odkupujeme formou nájmu. Já jsem na mateřské dovolené s dvouletým synem a manžel pracuje. Základní potřeby pokrýt zvládneme, ale jakýkoliv další výdaj navíc je pro nás komplikací. Nakoupení školních pomůcek a vybavení pro všechny naše školou povinné děti nám jde pomalu, obvykle několik měsíců. Rozhodli jsme se proto touto cestou požádat o pomoc. Přáli bychom si, aby naše děti v září nastoupily do školy s veškerou výbavou a tím se vyhnuly poznámkám a nepříjemnostem, že nemají vše, co by mít měly.

Náš syn Štěpán v září nastoupí do 5. třídy. 4 roky nosí stejnou aktovku, která už má „lepší časy za sebou“, a je už navíc pro páťáka malá. Je to hodný kluk, co má rád rychlá auta, jízdu na kole a přírodu. Štěpán touží po klučičí výbavě a po tom, mít jednou něco nového, co si sám vybere. My mu to bohužel dopřát nemůžeme.

Za vaši laskavou pomoc a za našeho Štěpána moc děkujeme.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě