Nová školní výbava pro tanečnici Lucinku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní výbavu a pomůcky; zajišťují Mall.cz a SEVT.cz

Obrázek daru
Bc. Klára  Pazderová
Patron příběhu

Bc. Klára Pazderová

pracovnice nezizkové organizace

Komentář patrona

Lucinka je skvělá mladá slečna, která nastupuje letos do 4. třídy. Ve škole to zvládá skvěle a je moc šikovná. I malé sny se jí bohužel neplní zrovna snadno. Momentálně si moc přeje batoh pro větší slečny, ten její je totiž malý, a navíc už není právě v dobrém stavu. Znám jí již od května 2018. Do rodiny jezdím pravidelně každý týden. Spolupracuji s ní od chvíle, kdy se nastěhovali na ubytovnu. Příliš vhodné ubytování to nebylo, ale byla to střecha nad hlavou. Rodiče se snažili, aby bylo jejich 5 dcer spokojených. Ale když už vše vypadalo dobře, přišla velká rána. Tatínek musel nastoupit do výkonu trestu a maminka zůstala na 5 dětí sama. Situace to byla více než náročná, ale díky pomoci ostatních maminka našla nový byt, kde mají holčičky svůj prostor a místo na hraní. Na školní výbavu pro Lucinku už jí tak ale už nezbývá.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,391 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Lucinka jde po prázdninách do čtvrté třídy a přála by si novou školní výbavu a pomůcky

Lucinka je velmi šikovná mladá slečna, co ráda sportuje a tancuje. Ve škole – kde jde letos do 4. třídy – vše zvládá opravdu skvěle a dle slov maminky je na ní doma velké spolehnutí a se vším jí pomáhá. Bydlí se svými 4 sestrami a maminkou v pronajatém bytě. Její maminka v březnu tohoto roku zůstala sama na svých 5 dětí. Otec totiž musel nastoupil do výkonu trestu.

"Ze dne na den jsem tak zůstala sama s 5 dětmi. Bydlela jsem s nimi na ubytovně, což samozřejmě nebylo vhodné – hlavně pro holky. Ale před nedávnem jsme se všichni společně přestěhovaly do krásného bytu. Máme z něj obrovskou radost. Bydlí se nám v něm opravdu skvěle. Mé dcery mají konečně svůj prostor, ve kterém si mohou hrát a vyrůstat opravdu doma. Abych ale mohla stěhování zrealizovat, stálo mě to hodně sil a hlavně veškeré mé úspory." říká maminka Lucinky.

Základní škola, na kterou Lucinka chodí, má speciální výukové programy. Jsou zaměřené na kvalitní výuku, cizí jazyky a informatiku. Finanční nároky jsou tedy o něco vyšší než na běžné škole. Bohužel maminčiny finanční prostředky jsou omezené a začátek školního roku je pro ni obecně finančně opravdu náročný. Pomůžeme jim a vyšleme tak Lucinku připravenou do školy na 100 %?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě