společně za
lepší dětství

Nová školní výbava pro tanečnici Lucinku

Přispívali jste na

školní výbavu a pomůcky; zajišťují Mall.cz a SEVT.cz

Bc. Klára  Pazderová
Patron příběhu

Bc. Klára Pazderová

pracovnice nezizkové organizace

Komentář patrona

Lucinka je skvělá mladá slečna, která nastupuje letos do 4. třídy. Ve škole to zvládá skvěle a je moc šikovná. I malé sny se jí bohužel neplní zrovna snadno. Momentálně si moc přeje batoh pro větší slečny, ten její je totiž malý, a navíc už není právě v dobrém stavu. Znám jí již od května 2018. Do rodiny jezdím pravidelně každý týden. Spolupracuji s ní od chvíle, kdy se nastěhovali na ubytovnu. Příliš vhodné ubytování to nebylo, ale byla to střecha nad hlavou. Rodiče se snažili, aby bylo jejich 5 dcer spokojených. Ale když už vše vypadalo dobře, přišla velká rána. Tatínek musel nastoupit do výkonu trestu a maminka zůstala na 5 dětí sama. Situace to byla více než náročná, ale díky pomoci ostatních maminka našla nový byt, kde mají holčičky svůj prostor a místo na hraní. Na školní výbavu pro Lucinku už jí tak ale už nezbývá.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,391 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Lucinka jde po prázdninách do čtvrté třídy a přála by si novou školní výbavu a pomůcky

Lucinka je velmi šikovná mladá slečna, co ráda sportuje a tancuje. Ve škole – kde jde letos do 4. třídy – vše zvládá opravdu skvěle a dle slov maminky je na ní doma velké spolehnutí a se vším jí pomáhá. Bydlí se svými 4 sestrami a maminkou v pronajatém bytě. Její maminka v březnu tohoto roku zůstala sama na svých 5 dětí. Otec totiž musel nastoupil do výkonu trestu.

"Ze dne na den jsem tak zůstala sama s 5 dětmi. Bydlela jsem s nimi na ubytovně, což samozřejmě nebylo vhodné – hlavně pro holky. Ale před nedávnem jsme se všichni společně přestěhovaly do krásného bytu. Máme z něj obrovskou radost. Bydlí se nám v něm opravdu skvěle. Mé dcery mají konečně svůj prostor, ve kterém si mohou hrát a vyrůstat opravdu doma. Abych ale mohla stěhování zrealizovat, stálo mě to hodně sil a hlavně veškeré mé úspory." říká maminka Lucinky.

Základní škola, na kterou Lucinka chodí, má speciální výukové programy. Jsou zaměřené na kvalitní výuku, cizí jazyky a informatiku. Finanční nároky jsou tedy o něco vyšší než na běžné škole. Bohužel maminčiny finanční prostředky jsou omezené a začátek školního roku je pro ni obecně finančně opravdu náročný. Pomůžeme jim a vyšleme tak Lucinku připravenou do školy na 100 %?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě