Nové brýle pro Zuzku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dioptrické zatmavovací brýle

Obrázek daru
Marek Ječný
Patron příběhu

Marek Ječný

rodinný přítel

Komentář patrona

Zuzka je dcera mojí kolegyně z práce. Pravidelně svoji maminku v zaměstnání navštěvuje. Zuzka žije s mamkou a jejím přítelem. Rodina má bohužel finanční problémy trvalejšího časového rozsahu, konkrétně problémy s exekucí a insolvencí. Po zaplacení všech poplatků jim zůstává naprosté finanční minimum, které jim neumožňuje se tzv. ,"rozšoupnout´" něčím novým nebo lepším. Zuzka trpí slabším zrakem a bez brýlí se neobejde. Nové brýle by jí pomohly k lepšímu vnímání okolí, a to nejen ve škole, ale i venku, když se pohybuje na ulici. Za sebe mohu prohlásit, že bez nich má opravdu problémy. Nové brýle by jí tak výrazně usnadnily život.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,700 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh, jak ho napsal osud

Zuzka (13 let) má kombinovanou oční vadu, astigmatismus a je krátkozraká. Bez brýlí si svůj život už nedokáže představit. Protože se její stav neustále mění, potřebuje každý rok nová skla, což významně zatěžuje rodinný rozpočet. Lékaři nyní Zuzce doporučují celé nové brýle, ty stávající jsou pro ni totiž příliš těžké a tlačí ji do nosu i uší – často ji pak z toho rozbolí hlava – a začínají jí být malé. Aby se Zuzky stav dále nezhoršoval, měla by nosit odlehčené zatmavovací brýle, které si ale rodina nemůže dovolit.

Zuzka bydlí se svojí maminkou a jejím partnerem v pronajatém bytě 2+1. Zuzky tatínek, se kterým se její maminka rozvedla, na výchovu své dcery přispívá a pravidelně ji také navštěvuje. Maminka je však v insolvenčním řízení a její partner splácí exekuci. I když společně dokáží poplatit vše potřebné, na tvoření finanční rezervy jim peníze nezbývají. Oba pracují a před sebou už mají poslední rok splácení.

Zuzka ale rok na nové brýle čekat nemůže. Maminka k tomu říká: „My dospělí se s nedostatkem peněz dokážeme vyrovnat, spoustu věcí si dokážeme odepřít, ale říkat dítěti, že něco, co doopravdy potřebuje, mu nemůžeme pořídit, je strašné.“ Proto se obrátila na Patrona dětí s prosbou o pomoc.

Díky novým brýlím Zuzka zase uvidí jako rys a své dny bude prožívat bez bolení hlavy. A konečně si také užije letního sluníčka bez „mžourání“ a přivírání očí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě