společně za lepší dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+

Nové kolo pro Petrušku

Přispět můžete na

jízdní kolo; dar zajišťuje Ramala-silhavy.cz

Mgr. Edita  Mrkousová
Patron příběhu

Mgr. Edita Mrkousová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Petruška je nejmladší ze tří dětí. Má ještě postiženou sestřičku a brášku, který trpí lehkou formou autismu. Maminka pracuje na půl úvazku v administrativě, víc jí péče o postiženou dcerku neumožňuje. Je rozvedená, otec si bere občas pouze dvě zdravé děti. Protože je péče o postižené dítě náročná nejen fyzicky a psychicky, ale také finančně, stává se, že na některé věci se už v rodinném rozpočtu nenajdou peníze. A taková situace nastala pravě teď, kdy si maminka nemůže dovolit pořídit Petrušce kolo. Petruška je ale velká sportovkyně, jízda na kole ji moc baví, její stávající kolo, které zdědila, je pro ni však už příliš malé. Někdy by také ráda se spolužáky ze třídy vyrazila na cyklovýlet, což teď na starém kolem nemůže. Maminka se ale naštěstí doslechla o Patronovi dětí a rozhodla se s mojí podporou požádat o pomoc.

Vybráno 2,500 Kč
Zbývá 10 dní
Cílová částka 6,400 Kč
Chci darovat

Na pomoc dětem putuje vždy 100 % z částky, kterou darujete. Platba proběhne jednorázově.

Sdílet příběh:

Příběh veselé sportovkyně Petrušky

Osmiletá Petruška je velká výtvarnice. Ráda maluje, a tak chodí každou středu na kroužek kresby a malby. A protože také ráda něco vyrábí, s radostí navštěvuje kroužek keramiky. Petruška je aktivní děvče, které chvíli neposedí. Jen co přijde ze školy a udělá si úkoly, běží ven, kde nejčastěji jezdí na bruslích a na kole. Jízdu na kole má možná o něco raději. Petruška své současné kolo zdědila po svém bratranci, dnes už je pro ni ale malé. Na malou projížďku před bytem to stačí, na cyklovýlet s dětmi ze třídy se na něm však vydat nemůže. A to ji samozřejmě mrzí. Maminka by jí ráda pořídila pořádné kolo, na kterém by se mohla pouštět třeba i na lesní a polní cesty, bohužel na to však v rodinném rozpočtu nejsou peníze.

Petruška bydlí se svojí maminkou a dvěma sourozenci dvojčaty. Její sestřička je hodně postižená – nesedí, nechodí, nemluví a je slepá. Bráška je zase autista, který občas nerozumí světu kolem sebe. Tatínek s nimi už nebydlí, s Petruškou a jejím bráškou se ale občas vídá.

Pro maminku není vzhledem k výdajům za péči o postiženou dcerku snadné vše ufinancovat. Pojďme jí proto společně pomoci a dejme tak Petrušce šanci zažít opravdový cyklovýlet se spolužáky. Ještě nikdy nic takového nezažila, přitom o tom už strašně dlouho sní.

P. S. Jméno dítěte v příběhu bylo změněno. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
z částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Sportovní pomůcky
Sportovní výbava pro tenistu Vaška
Zbývá měsíc
Cílová částka 3,239 Kč
Podpořit příběh
Sportovní pomůcky
Pořádné kolo pro sportovce Vítka
Zbývá 10 dní
Cílová částka 7,890 Kč
Podpořit příběh
Sportovní pomůcky
Postiženému Vilíkovi na sportovní vozík
Zbývá 3 měsíce
Cílová částka 61,390 Kč
Podpořit příběh