Nové kolo pro sportovce Toma

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

jízdní kolo; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Bc. Aneta  Chmelíčková
Patron příběhu

Bc. Aneta Chmelíčková

sociální pracovnice

Komentář patrona

Jako sociální pracovnice jsem Toma poznala hned při příjmu do azylového domu, kam nastupoval se svojí maminkou. Jeho maminka je má klientka a už půl roku společně spolupracujeme na zlepšení jejich životní situace a hledání nového domova. Tom s maminkou přišli o dům, ve kterém bydleli celý život kvůli tátovi, který ho prodal. Naštěstí dostala maminka kontakt na náš azylový dům, kde bydlí s Tomem dodnes. Tom je velký sportovec a moc rád hraje fotbal. Bohužel na své tréninky nemá jak dojíždět. Proto by si moc přál nové kolo, na kterém by mohl jezdit právě na tréninky a také do školy. Maminka nemá na kolo dostatek financí, ráda by však Tomovi jeho přání splnila. A právě s tím bych jí chtěla jako patronka pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,483 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh, který vypráví Tomova maminka

Se svým desetiletým synem Tomáškem bydlím v azylovém domě. Snažím se, aby se tam cítil dobře, ale opravdový domov mu tam vytvořit nedokážu. Tomášek se s novou situací pere, jak nejlépe umí, ale vím, že je to pro něj hodně těžké.

Náš dům jsme museli opustit, protože nám ho Tomáškův otec jednoduše prodal. Přišli jsme o střechu nad hlavou a o všechny naše věci. Z počátku jsem vůbec nevěděla, co mám dělat, kam půjdeme. Dlouho jsme pak bydleli ve špatných podmínkách, zimu jsme přečkali bez teplé vody a elektřiny. Naštěstí jsme později dostali kontakt na azylový dům, kde nám poskytli ubytování a kde nám se vším pomáhají.

Nyní už to s námi vypadá lépe, ale pořád ještě nejsme „doma“. Tomášek kvůli ztrátě bydlení přišel o všechny své věci, hlavně o své milované kolo. Jízdu na kole miluje, je to pro něj součást jeho života. Kolo potřebuje také na ježdění na fotbalové tréninky nebo do školy. Navíc prázdniny jsou téměř za rohem a Tomášek by rád vyrážel na různé cyklovýlety. Sama mu však kolo koupit nemůžu.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě