Nové kolo pro závodníka Adámka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kolo; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Mgr. Jitka  Dvořáková
Patron příběhu

Mgr. Jitka Dvořáková

učitelka

Komentář patrona

Adámkovu početnou rodinu znám už dlouhých 12 let. Nejprve jsem se seznámila s nejstarší dcerkou, kterou jsem učila, postupem času pak i s ostatními členy této rodiny. Dnes jsem shodou okolností i jejich sousedkou, takže s jistotou mohu říci, že je Adámek nesmírně šikovný a inteligentní kluk. Maminka také s jeho výchovou, ale i s výchovou ostatních dětí, odvedla kus poctivé práce. Otec dětí se do péče o ně nikdy příliš nezapojoval. Maminka se po 20 letech manželství rozhodla od něj s Adámkem a jeho sourozenci odejít, a to zejména vzhledem k jeho nespolehlivosti, alkoholismu a neochotě pracovat. Vím, že rovněž docházelo k psychickému týrání. Po složitých soudech, kdy otec neváhal použít i lží a manipulace, byly děti svěřeny do péče maminky a tehdy ještě jejího přítele, dnes již manžela. Mám možnost vidět, jak veškerý volný čas, který oběma zbývá po náročné práci v zaměstnání, věnují aktivitám s dětmi. A rozhodně nejde jen o denní rozvoz do kroužků, ale také o další aktivity – ať už to jsou procházky, výlety na kolech nebo poznávací víkendy, kterých se účastní vždy celá rodina. Protože je ale péče o 6 dětí finančně hodně náročná, ráda bych jim touto cestou pomohla získat potřebné finanční prostředky na pořízení nového jízdního kola pro Adámka. Adámek už několik let závodí na horském kole a je opravdu šikovný. Byla by velká škoda, kdyby s tím musel přestat.

Společně jsme vybrali
celou částku 8,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Adámka, nadšeného cyklisty

Devítiletý Adámek se narodil předčasně a stále se potýká s tím, že za svými vrstevníky trošku zaostává. Největší potíže má v oblasti sociálního vývoje, ale pracujeme na tom. Adámek ví, že v některých věcech stejně starým dětem nestačí, zároveň ale ví, že je něco, v čem vyniká. A tím něčím je cyklistika.

Adámek už několik let závodí na horském kole v juniorských kategoriích a má to moc rád. Dříve v rámci tréninku denně najezdil několik desítek kilometrů, teď už na to ale jenom vzpomíná. Jeho staré kolo už je pro něj totiž příliš malé, takže se na něm nedá závodit a na delší trasy je nepohodlné. Raduje se z něj však Adámkův mladší bráška, který ho zdědil. Je tedy zřejmé, že aby se Adámek mohl zúčastňovat dalších závodů, potřebuje co nejdříve nové kolo. Nejlevnější závodní kolo však stojí 8 000 korun, které se v našem rodinném rozpočtu bohužel nenajdou.

Jsou to dva roky, co jsem se svými šesti dětmi a malou taškou jen se základními věcmi odešla od bývalého manžela, který mě dlouhá léta psychicky týral. První dny byly opravdu těžké. V bytě, který jsem sehnala, jsme spali na zemi, děti neměly pracovní stůl ani židle. Dokonce jsem u kamarádek sháněla pro staršího syna zimní boty, protože se z návštěvy od tatínka vrátil v bačkůrkách. Ale přežili jsme to a zjistili, že se dá žít i s málem. Byla to pro nás velká lekce pokory.

Dnes už jsem rozvedená a na všechny děti dostávám od bývalého manžela 1 500 korun výživné. Navíc musím splácet dluhy, které vznikly v době mého dvacetiletého manželství. Bývalý manžel prý nemá peníze a nic splácet nehodlá. Proto pracuji na 1,2 úvazku a snažím se to všechno zvládnout.

Za dobu, co už s ním nežijeme, jsme ušli velký kus cesty. Našla jsem si nového partnera, dnes už manžela, kterého mají děti rády a on je, a začínáme úplně od nuly. Musíme řešit bydlení, protože momentálně všichni žijeme v bytě 2+kk, a konečně posplácet všechny mé dluhy. Oba sice s manželem pracujeme, ale většina z našich platů odchází okamžitě pryč na nezbytné výdaje naší velké domácnosti. Na pořízení nového kola pro Adámka nám tak nezbývají peníze. Proto vás moc prosím o pomoc.

P. S. Jméno dítěte v příběhu bylo změněno. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě