Nové postele pro Simonku a Slávka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dvě postele a matrace; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Mgr. Květa  Kudová
Patron příběhu

Mgr. Květa Kudová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Pracuji jako sociální pracovnice ve službě Podpora rodiny a s rodinou spolupracuji od září tohoto roku. Společně s maminkou a dětmi se věnujeme školní přípravě a hledáme bydlení, maminku a Slávka také doprovázím k lékařům. Maminka žije s dětmi u příbuzných. Děti nemají svůj pokojíček, své místo, protože v bytě 2+1 žije celkem 7 osob. To se však brzy změní. Rodinu čeká stěhování do bytu, který bohužel není zařízený. Maminka by si pro děti přála nové postele, ale není v jejích silách na ně našetřit. O své děti se totiž stará sama, otec Slávka a Simonky jí nic nepřispívá. Slávek se potýká s onemocněním, které jej bude omezovat celý život. Dříve rád hrál fotbal, nyní již nemůže. Dvakrát v týdnu musí dojíždět k lékaři a jednou měsíčně si poleží pár dní v nemocnici. Kvůli péči o něj je pro maminku takřka nemožné najít si práci, přesto to nevzdává a snaží se najít si alespoň brigádu. A protože bych jim ráda pomohla, rozhodla jsem se stát patronkou jejich příběhu.

Společně jsme vybrali
celou částku 9,347 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka vypráví příběh svých dětí

S devítiletou Simonkou a desetiletým Slávkem bydlíme u příbuzných. Brzy se ale budeme stěhovat do nového bytu, tak se na to moc těšíme. Náš nový domov však nebude vybavený a já jako samoživitelka nemám dostatek peněz na všechen potřebný nábytek. Spoustu věcí zatím můžeme oželet, ale nerada bych, aby děti spaly na zemi. Proto jsem se rozhodla požádat o pomoc s nákupem nových postelí.

Slávek i Simonka chodí do školy, kde jim to moc jde. Slávek bohužel často chybí, protože je nemocný. Několikrát do týdne s ním musím k lékaři, pár dní v měsíci pak leží v nemocnici. Zatím se mi nepodařilo najít práci, která by se dala skloubit s péčí o Slávka. Už tak někdy musí být v nemocnici sám, protože nemůžu nechat Simonku doma samotnou. Někdy je to opravdu hodně těžké.

Věřím, že se mi časem podaří zařídit dětem útulný pokojíček, ale v současné době na to nemám dostatek financí. Mrzí mě, že jim nemohu pořídit ani takový základ, jakým jsou postele, ale dělám všechno pro to, aby se moje situace zlepšila.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě