Nový nábytek do pokojíčku pro Davida

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

postel a psací stůl; dar zajišťuje MAXMAX.cz

Obrázek daru
Lenka Diasová
Patron příběhu

Lenka Diasová

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Davidovi je šestnáct let, trpí lehkou mentální retardací s vážnými sklony k agresivitě. Jeho maminka je mou dlouholetou klientkou a nyní řeší těžké životní situace. Od té doby, co se její starší syn odstěhoval, se o Davida stará sama. Žijí v pronajatém bytě, který je zařízený starým nábytkem. David má ve svém pokoji jen starou válendu a skříň, která se už rozpadá. A protože má maminka po zaplacení nájmu sotva dost peněz na stravu (Davidův otec se na jeho výchově finančně nepodílí), rozhodla se požádat o pomoc Patrona dětí. Doufá, že s vaší podporou bude moci synkovi pořídit nový nábytek, který tak nutně potřebuje.

Společně jsme vybrali
celou částku 8,625 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Davida, který to v životě nemá snadné

David je šestnáctiletý chlapec, který miluje jídlo a jízdu na kole. Trpí však lehkou mentální retardací s agresivními projevy. Pravidelně proto navštěvuje lékaře a rozličné terapie, užívá tlumící léky. Pokud si své léky nevezme včas, agresivita se v plné míře projeví. V životě to tak nemá lehké ani on, ani jeho rodina.

David žije s maminkou, která je mu velmi oddaná a poskytuje mu všechnu možnou péči. Bohužel si ale nemůže najít práci, protože se musí celodenně starat o syna. Davidův otec navíc na jeho výchovu nepřispívá, což je v rodinném rozpočtu znát. Maminka se tak momentálně nachází ve finanční tísni a po zaplacení nájmu jí zbydou peníze jen na jídlo. Nic dalšího už si nemůže dovolit.

David ale nyní potřebuje pořádnou postel a psací stůl. Zatím má v pokojíčku pouze starou postel a skříň, oboje z druhé ruky. Skříň se rozpadá a brzy bude potřeba ji vyhodit, postel je v podobném stavu. Maminka by Davidovi ráda poskytla zbrusu nový nábytek, takový mimořádný výdaj pro ni však představuje velkou zátěž. Proto se rozhodla požádat o pomoc Patrona dětí. Překvapíme Davida novým nábytkem? Ještě nikdy nic nového neměl.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě