Nový začátek pro Lucinku a její sestřičku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kauci a první nájem

Obrázek daru
Mgr. Eva  Horáková
Patron příběhu

Mgr. Eva Horáková

pracovnice OSPOD

Komentář patrona

Jsem zaměstnanec oddělení sociálně právní ochrany dětí a s rodinou jsem se poznala v roce 2017 v rámci úpravy rodičovské odpovědnosti. Nikolka a Lucinka žijí s rodiči v domácnosti, kde kulminují spory ohledně společných financí. Matka má k dispozici pouze rodičovský příspěvek a otec rodinu opakovaně zadlužuje půjčkami. Matka po otci vyžaduje řešení situace, ten však problémy bagatelizuje a matku i před dětmi slovně napadá, znevažuje. Starší dcera konflikt mezi rodiči vnímá, při hádkách se schovává za matkou a začala se otce bát. Díky vašemu finančnímu příspěvku se však matka s dětmi bude moci osamostatnit a najít si podnájem. Matka si od odstěhování slibuje zklidnění situace mezi ní a otcem a vidinu stabilnějšího a harmoničtějšího prostředí pro výchovu dětí.

Celou částku se bohužel nepodařilo vybrat. Dary se ale nikde neztratily, podpořili jste jimi jiné dětské příběhy. Děkujeme!

Sdílet příběh:

Maminka se dvěma dětmi hledá nový domov

Dnes devítiměsíční Lucinka se narodila v době, kdy byla její rodina ještě kompletní. Maminka, tatínek i starší sestřička Nikolka se na její příchod na svět moc těšili a nic nenasvědčovalo tomu, že by se něco mělo pokazit. Známé pořekadlo však praví, že člověk míní, osud mění. A tak se odehrály události, které nikdo nemohl předvídat.

Krátce poté, co přišla maminka z porodnice domů, vyšlo najevo, že tatínek už nějaký čas neplatí nájem. Díky ochotě majitele se naštěstí podařilo domluvit, že dlužný nájem bude rodina splácet, takže v bytě mohli zůstat. Maminku ale celá situace dost zneklidnila. A to byl teprve začátek. Tatínek mamince s péčí o děti finančně vůbec nepomáhal a nepomáhá, navíc si nabral spoustu půjček, které nesplácí. Maminka se dlouho snažila s ním celou situaci řešit, bohužel to ale k ničemu nebylo. Přineslo to jen hádky a agresi, které zejména starší Nikolku negativně poznamenávají.

A tak se maminka rozhodla od něj s dcerami odejít. Došla k závěru, že bez něj jim bude lépe. Není to pro ni však vůbec snadné. I když pro sebe a své děti intenzivně hledá nové bydlení, všude po ní chtějí kauci, na kterou z rodičovského příspěvku nemůže našetřit. Jakmile se jí podaří přestěhovat, dosáhne na příspěvek na bydlení, takže náklady spojené s bydlením dokáže dále bez potíží hradit. Zatím však žádný příspěvek nemá, a tak nemá z čeho našetřit.

Se svými dětmi se snaží začít nový život. Přeje si, aby měly krásné dětství, na které budou s láskou vzpomínat, a to se jí může podařit v novém domově. Aby k tomu ale došlo, potřebuje naši pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě