Nový způsob komunikace pro ochrnutou Domču

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

notebook; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Mgr. Lenka Kohoutková
Patron příběhu

Mgr. Lenka Kohoutková

krizová interventka, vedoucí pracovnice Centra provázení

Komentář patrona

Rodinu malé Domči mám v péči v rámci své práce v Centru provázení na dětské klinice v Hradci Králové. Domča je malá slečna, která v loňském roce utrpěla velmi závažný úraz. Zůstala po něm kvadruplegická, což znamená, že se vůbec nehýbe (pouze hlavou), nezvládne samostatně dýchat (je připojená na ventilátoru), nemá možnost mluvit (má tracheostomii) a je proto plně odkázána na péči svých rodičů a zdravotníků. V současné době je už z nemocnice doma a snaží se společně s rodiči trávit alespoň nějaký čas i ve škole. Aby se mohla učit, samostatně komunikovat a trochu si hrát, potřebuje notebook, na kterém se myš ovládá očima. Používala by ho doma i ve škole a jeho prostřednictvím by komunikovala se svými kamarády. Očima ovládaný notebook by jí umožnil být alespoň v některých věcech samostatná, což je pro slečnu v jejím věku velmi důležité. Pořízení notebooku je však v tuto chvíli nad finanční možnosti rodičů, proto prosí o příspěvek vás.

Společně jsme vybrali
celou částku 11,278 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh malé Domči, která má za sebou ošklivou autonehodu

Osmiletá Domča bývala veselé a aktivní děvčátko, které si rádo hrálo, běhalo a radovalo ze života. Pak ale přišel 17. březen loňského roku a rázem bylo všechno úplně jinak. Stačila jedna autohavárie, která od základů změnila její život i životy jejích rodičů.

Následkem autonehody u Domči došlo k otoku míchy, který jí znemožňuje hýbat končetinami. Otok také nedovoluje bránici správně podporovat dýchání, proto musí být Domča připojena k umělé plicní ventilaci.

Domča byla dlouho dobu v nemocnici, teď už je ale naštěstí doma. Začíná také za asistence rodičů „chodit“ do školy. Aby se však mohla učit a komunikovat se svými spolužáky a učiteli, potřebuje notebook, který bude moci po připojení ke speciálnímu zařízení ovládat očima. Domča totiž po prodělané tracheostomii nemluví, a protože kvůli nepohyblivým rukám nemůže ani znakovat, je pro ni komunikace nesmírně obtížná.

Rodiče bohužel v tuto chvíli nemají na notebook dostatek peněz. Naštěstí se ale dozvěděli o Patronovi dětí a rozhodli se zkusit své štěstí a požádat o pomoc. Pomůžeme Domče k tomu, aby mohla opět komunikovat se světem okolo?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě