společně za
lepší dětství

Otevřít menu Zavřít menu

Obědy pro Františka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

obědy ve školní jídelně

Obrázek daru
Rudolf Marosz
Patron příběhu

Rudolf Marosz

sociální pracovník

Komentář patrona

S matkou Františka jsem začal spolupracovat, když dokončovala terapeutickou komunitu pro matky s dětmi ohroženými závislostmi. František má ještě sestru. Pojí nás přátelský vztah.

Děti vyrůstaly v původní problematické rodině, z té doby si maminka nese dluhy. Nyní žije Franta s maminkou, otčímem a sourozenci v harmonické rodině. Děti jsou společenské a veselé. Franta je inteligentní, sportovně nadaný kluk. Navštěvuje devátý ročník ZŠ. Domů se často dostane až pozdě odpoledne. Protože rodina nemá dost finančních prostředků, nemůže Františkovi zaplatit obědy. V jeho věku a s jeho výdejem energie je ovšem nezdravé, aby neměl v poledne pořádný oběd. Rodina to sama nezvládne, proto prosí o finanční pomoc s platbou obědů.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,864 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Sympaťák Franta, co pomůže, když někdo potřebuje

František je žákem deváté třídy ZŠ, je velmi inteligentní a sportovně nadaný. Franta neměl jednoduché dětství, protože jeho rodiče byli drogově závislí. Dnes žije s maminkou, otčímem a dalšími dvěma sourozenci v hezké rodině. František je velmi oblíbený ve školním kolektivu, na kroužcích či táborech. Vždy je mezi vůdčími osobnostmi, zastává se a pomáhá slabším. Prostě prima kluk. Je velmi ambiciózní, v současné době si dělá kurz asistenta trenéra parkouru, kterému se věnuje několik let. Od loňského roku ve škole navštěvuje programování. Právě programování a vytváření projektů v cimema 4D ho velmi nadchlo a chtěl by v něm pokračovat na střední škole. Doma počítač nemají, a tak někdy zůstává déle ve škole.

Finanční situace Františkovy rodiny není jednoduchá, stále na něco chybějí peníze. Rodina se obrátila na Patrona dětí s prosbou o finanční příspěvek na Františkovy obědy.

Pomůžeme společně s Patronem dětí, aby měl František každý den pořádný oběd?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě