Obědy pro Františka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

obědy ve školní jídelně

Obrázek daru
Rudolf Marosz
Patron příběhu

Rudolf Marosz

sociální pracovník

Komentář patrona

S matkou Františka jsem začal spolupracovat, když dokončovala terapeutickou komunitu pro matky s dětmi ohroženými závislostmi. František má ještě sestru. Pojí nás přátelský vztah.

Děti vyrůstaly v původní problematické rodině, z té doby si maminka nese dluhy. Nyní žije Franta s maminkou, otčímem a sourozenci v harmonické rodině. Děti jsou společenské a veselé. Franta je inteligentní, sportovně nadaný kluk. Navštěvuje devátý ročník ZŠ. Domů se často dostane až pozdě odpoledne. Protože rodina nemá dost finančních prostředků, nemůže Františkovi zaplatit obědy. V jeho věku a s jeho výdejem energie je ovšem nezdravé, aby neměl v poledne pořádný oběd. Rodina to sama nezvládne, proto prosí o finanční pomoc s platbou obědů.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,864 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Sympaťák Franta, co pomůže, když někdo potřebuje

František je žákem deváté třídy ZŠ, je velmi inteligentní a sportovně nadaný. Franta neměl jednoduché dětství, protože jeho rodiče byli drogově závislí. Dnes žije s maminkou, otčímem a dalšími dvěma sourozenci v hezké rodině. František je velmi oblíbený ve školním kolektivu, na kroužcích či táborech. Vždy je mezi vůdčími osobnostmi, zastává se a pomáhá slabším. Prostě prima kluk. Je velmi ambiciózní, v současné době si dělá kurz asistenta trenéra parkouru, kterému se věnuje několik let. Od loňského roku ve škole navštěvuje programování. Právě programování a vytváření projektů v cimema 4D ho velmi nadchlo a chtěl by v něm pokračovat na střední škole. Doma počítač nemají, a tak někdy zůstává déle ve škole.

Finanční situace Františkovy rodiny není jednoduchá, stále na něco chybějí peníze. Rodina se obrátila na Patrona dětí s prosbou o finanční příspěvek na Františkovy obědy.

Pomůžeme společně s Patronem dětí, aby měl František každý den pořádný oběd?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě