Obědy pro předškoláka Denise

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

obědy v mateřské škole

Obrázek daru
Mgr. Štěpánka  Nozarová
Patron příběhu

Mgr. Štěpánka Nozarová

sociální pracovnice

Komentář patrona

S Denisovou maminkou pracuji jako sociální pracovnice v azylovém domě, kde nyní se svými syny bydlí. Denisovi hrozí vyčlenění z dětského kolektivu, které může dojít až k sociální izolaci, protože Denis nemůže bez zaplacené stravy chodit do školky. Navíc fakt, že obědy nemá uhrazeny poměrně často, ho stigmatizuje. Děti v jeho věku jsou obecně velmi citlivé na jakékoliv odlišnosti od svých vrstevníků. Jeho rodina se ale bohužel pohybuje na hranici chudoby. Denis se s maminkou a bráškou často stěhují z azylu do ubytovny a naopak. Denis nemá stálé místo (byt, dětský pokoj apod.), nemá věci a zážitky, které jsou pro jeho vrstevníky běžné (výlety s rodinou, dovolené, kroužky, zábava všeho druhu, dostatek oblečení aj.). Ví, že se o něj jeho otec nezajímá, nebo zájem jen slibuje, a pak sliby nesplní. Je zde velké riziko, že tyto špatné zkušenosti z dětství negativně ovlivní jeho budoucí život. To, že může chodit do školky, je pro něj v jeho rodinné situaci velmi podstatné. Školka je totiž prostředí, kde se může setkávat s pozitivními vzory, proto by bylo velmi špatné, kdyby tam kvůli nedostatku financí chodit nemohl. Neméně podstatné je i to, že díky stravování ve školce bude mít zajištěny důležité živiny, které pro své zdárné prospívání potřebuje.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,545 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh, který si pro Denise připravil sám osud

Šestiletý Denis bydlí se svojí maminkou a sedmiletým bráškou v azylovém domě. Před rokem se totiž ocitli v tíživé finanční situaci, a proto pro ně bylo stěhování do azylového domu jediným řešením.

Denis chodí do školky, kde to má moc rád – je to jeho oblíbené místo. Má tam spoustu hraček a kamarádů, zažívá tam nejedno dobrodružství. Denis už je předškolák, a tak si ve školce jen nehraje, ale řeší také různé úkoly a hádanky. Aby tam ale mohl chodit, musí mít zaplacené obědy, na které maminka samoživitelka nemá peníze. Bez zaplacených obědů být ve školce nemůže. Jako předškolák má ale docházku do školky povinnou. Maminka se nyní snaží tuto zamotanou situaci nějak vyřešit.

Maminka se o Denise výborně stará, jen je na všechno sama. Denisův otec jí přestal posílat výživné a o svého syna se vůbec nezajímá. Maminka to má hodně těžké, ale naštěstí se obrátila na Patrona dětí. Pomůžeme jí?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě