společně za lepší dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+

Obědy pro předškoláka Míšu

Přispívali jste na

stravné v mateřské škole

Mgr. Ivana  Beňušová
Patron příběhu

Mgr. Ivana Beňušová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Míšova maminka je klientkou našeho azylového bytu pro matky s dětmi. Je pečlivá, o Míšu se hezky stará, ale má velmi nízký příjem - část příspěvku na živobytí dostává ve stravenkách, jiný příjem nemá. Míšův otec se na výchově svého syna nijak nepodílí, je ekonomicky neaktivní. Maminka tak nemá finanční prostředky na to, aby synovi uhradila stravné ve školce. Míša je v předškolním věku, takže je jeho docházka i úhrada obědů povinná. Navíc potřebuje pestrou stravu, což školka nabízí.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,630 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Míša bydlí s maminkou v azylovém domě

Pětiletý Míša bydlí se svojí maminkou v azylovém domě. Mají za sebou nelehké období – nejprve zemřela Míšova babička, pak přišli o byt, kde společně žili, a nakonec maminka ztratila práci. S malým dítětem se tak ocitla v situaci, v níž nikdo z nás nechce být.

Momentálně tvoří jediný její příjem dávky hmotné nouze. Proto už nemá peníze na úhradu obědů ve školce. Bez zaplacených obědů ale Míša nemůže školku navštěvovat, jako předškolák má však docházku povinnou. Maminka se tak dostává do začarovaného kruhu, ze kterého nevidí cestu ven.

Míša si jejich situaci uvědomuje. Pořád se ptá, proč nemají žádné peníze. Maminka si teď nejvíc přeje, aby měl Míša hezké dětství a netrápil se tím, jestli na něco jsou, nebo nejsou finance. Rozhodla se tak požádat o příspěvek na obědy prostřednictvím Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
z částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Rodiny v nouzi
Psací stůl a židle pro Domču
Zbývá měsíc
Cílová částka 6,047 Kč
Podpořit příběh
Rodiny v nouzi
Samovi, Klaudince a Vlastičce na palandu
Zbývá 2 měsíce
Cílová částka 12,995 Kč
Podpořit příběh
Rodiny v nouzi
Palanda pro tři malé brášky
Zbývá 2 měsíce
Cílová částka 12,995 Kč
Podpořit příběh