Obědy pro smíška Kristýnku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

obědy ve školce

Obrázek daru
PhDr. Simona  Sedláčková MSc.
Patron příběhu

PhDr. Simona Sedláčková MSc.

ředitelka a terapeutka zařízení pro děti a dorost

Komentář patrona

S Kristýnkou a její maminkou se znám z poradenského centra pro děti v předškolním období, a to už od roku 2014. Kristýnka se potýká se sociálním znevýhodněním a snaží se vypořádat s násilím v rodině, kterého se dopouštěl její otec. To, co teď potřebuje nejvíce, je pozitivní prostředí. Potřebuje se zase cítit dobře. Maminka se hodně snaží. Prošla si peklem a teď dělá všechno pro to, aby svým dětem zajistila šťastnější dětství. V tuto chvíli si ale nemůže dovolit zaplatit Kristýnce obědy ve školce.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,078 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Kristýnky rodina se dlouho potýkala s domácím násilím a toto je jejich příběh

Kristýnka je šestiletá slečna, která to zatím neměla v životě jednoduché. Její otec mi ubližoval, bil mě i před mými 5 dětmi. Za své jednání byl odsouzen, ale vyvázl z toho s pouhou podmínkou. S Kristýnkou a jejími sourozenci teď bydlíme v sociálním bytě, ze kterého bychom se časem rádi odstěhovali. Poté, co nás tam jejich otec párkrát „navštívil“ a vykopával dveře, na nás sousedé koukají jako na ty nejhorší. Navíc bychom chtěli žít někde, kde nás ten člověk nenajde. Nemůžeme se přece do konce života bát. Bohužel jsem zatím nenarazila na volný byt, který bych si mohla dovolit.

Protože nemám rodinu, která by mi mohla pomoci, musím všechno zvládat sama. Nejmladší syn, téměř čtyřletý Tomášek, je navíc postižený – trpí mikrocefalií, takže je náš rozpočet zatížen ještě o náklady na jeho léčbu. I když pobírám příspěvek na péči o něj, peněz máme pořád žalostně málo. A tak mi v tuto chvíli nezbývají peníze na zaplacení obědů ve školce. Proto jsem se rozhodla požádat o pomoc Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě