Obědy a školka pro Adrianku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školné a stravné v MŠ

Obrázek daru
Petra  Květenská
Patron příběhu

Petra Květenská

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

S Adriankou a její maminkou se přátelím pět let. Během posledního roku se moje kamarádka dostlala do tísnivé situace (domácí násilí, dluhy), kterou vyřešila rozvodem. Adrianka jí byla svěřená do péče, otec však neplatí výživné a nepodílí se na výchově své dcerky. Adriančina maminka pracuje, je ale na všechno sama, a tak se dostala do napjaté finanční situace. Nezvládá zaplatit všechny výdaje za domácnost. Nedostávají se jí prostředky na platbu za Adriančinu školku a obědy. Pokud svou holčičku nebude dávat do školky, nebude schopná pracovat a zajišťovat si alespoň nějaký výdělek. Pro Adrianku je důležité, aby po prožitých smutných skutečnostech v rodině byla v kolektivu, kde má kamarády a kde je spokojená.

Společně jsme vybrali
celou částku 8,345 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své Adrianky

Moje tříletá dcerka Adrianka je veselá a šikovná holčička. V minulém půlroce ale prožila moc smutné období, když jsme se s jejím otcem rozcházeli.

Adrianka chodí do školky, kde je spokojená, ráda se zúčastňuje všech aktivit, o školce mi doma pořád vypráví a ukazuje mi všechny své výkresy, co paní učitelky vystavily na nástěnce. Mám radost, že je po všem našem trápení tak pozitivní. Situace doma se již uklidnila, ale ze společného života mi zůstaly dluhy, které jsou na jeden plat vysoké. Kdybych Adrianku nemohla dávat do školky, na kterou se mi nedostávají peníze, nemohla bych pracovat. Je to takový začarovaný kruh.

Proto jsem se odhodlala požádat o pomoc dárce projektu Patron dětí. Když bude Adrianka moci dále chodit do školky, bude šťastná a spokojená a lépe spolu překonáme vše, co nás potkalo.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě