Obědy a školkovné pro Viktorku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školkovné a stravné v mateřské škole na 2 měsíce

Obrázek daru
Bc. Lenka  Špendlíková
Patron příběhu

Bc. Lenka Špendlíková

terénní sociální pracovnice

Komentář patrona

S Viktorkou a její maminkou jsem se setkala v rámci své práce terénního sociálního pracovníka. Viktorka je moc šikovná a zvídavá holčička, která ráda chodí do školky. Má tam spoustu kamarádů a podle slov její maminky je velmi smutná, když do školky nemůže. Viktorčina maminka je obdivuhodná žena. Zbavila se drogové závislosti a kvůli Viktorce se snaží dát si život do pořádku. Nyní nastoupila po rodičovské dovolené do práce a moc se jí tam líbí. Bohužel to ale pro ni znamená výpadek příjmu v podobě odejmutí sociálních dávek. Maminka má totiž z minulosti dluhy, které splácí, po odečtení splátek jí však nezbývá příliš mnoho peněz na všechny výdaje a potřeby pro Viktorku. Maminka je tak ve špatné finanční situaci, kterou se ale ze všech sil snaží řešit. Nyní se obrací na Patrona dětí s žádostí o pomoc. Finanční dar na úhradu školky a obědů v ní mamince pomůže překlenout období těžké finanční tísně a Viktorce umožní chodit i nadále do školky.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,868 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svojí Viktorky

Čtyřletá Viktorka je moje veselá a výřečná holčička, která moc ráda chodí do školky. Je společenská a kamarádská a mezi ostatními dětmi je jí dobře. Ve školce ji nejvíce baví malování, takže mi každý den domů nosí krásné obrázky.

O Viktorku se starám sama. Krátce poté, co jsem otěhotněla, přišel Viktorčin otec o práci, což ho zlomilo. Během pár následujících měsíců začal pít a brát drogy. Vše vyvrcholilo tím, když mě v 5. měsíci těhotenství napadl. Ještě té noci jsem si sbalila svoje věci a odešla ke kamarádce. Kamarádčina maminka mi poté pomohla získat bydlení v azylovém domě. Nedlouho po porodu jsem ho ale musela opustit, naštěstí mi moje sociální pracovnice pomohla najít bydlení v jiném azylovém domě, kde jsme s Viktorkou zůstaly další 2 roky. Dnes už spolu hospodaříme v malém a útulném bytě a konečně máme domov, který jsem si pro Viktorku moc přála. Podařilo se mi také najít si práci, kde jsem moc spokojená.

Bohužel mám dluhy, které se snažím poctivě splácet. Vím, že jsem se v minulosti dopustila mnoha chyb, dělám ale všechno pro to, abych to napravila a zajistila Viktorce spokojené dětství. Teď jsem se však dostala do finanční tísně a potřebovala bych pomoci s úhradou školky a obědů na následující 2 měsíce. I když pracuji, můj plat je nízký a část z něj jde na splátku dluhů. Sociální dávky už nepobírám a Viktorčin otec měsíčně posílá jen 500 korun výživné. Po úhradě všeho nutného mi měsíčně zbývá jen 1 800 korun na jídlo. Z toho školku uhradit nedokážu. Proto vás moc prosím o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě