Obědy a školné ve školce pro Michalku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školné a obědy v mateřské škole na 11 měsíců

Obrázek daru
Bc. Lenka  Špendlíková
Patron příběhu

Bc. Lenka Špendlíková

terénní sociální pracovnice

Komentář patrona

S Michalkou a její maminkou jsem se setkala v rámci své profese terénního sociálního pracovníka pro rodiny s dětmi. Michalka je moc šikovná, ve školce se jí líbí a mamince dělá jen samou radost. Michalka a její maminka teď hledají bydlení. Maminka má dočasně k dispozici bydlení od svého zaměstnavatele a má asi rok na to, aby našetřila peníze na jiné. Maminka je nyní v nelehké situaci, ale všechny své problémy aktivně řeší, tak aby do budoucna byla schopná zajistit Michalce i její starší sestře domov a stabilní zázemí. Pomoc se zaplacením školného a obědů posune Michalku a její maminku zase blíže k vlastnímu bydlení. Ušetří totiž peníze, které budou moci použít na kauci.

Společně jsme vybrali
celou částku 17,050 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Michalky, se kterou bydlí na vysokoškolských kolejích

Michalka bude mít v létě 4 roky. Chodí do školky, kde se jí moc líbí. Má tam spoustu kamarádů, se kterými si ráda hraje. Doma má nejraději svoji dětskou kuchyňku a často ji najdu při skládání puzzle. Jsem nesmírně šťastná, že ji mám. Do budoucna bych jí chtěla poskytnout lepší rodinné zázemí a stálý domov, momentálně to ale nejde.

Loni v zimě jsme se s Michalkou a jejím tatínkem museli vystěhovat z bytu. Protože jsme si nemohli dovolit nový podnájem, bydlíme teď každý zvlášť. Já jsem díky svému zaměstnavateli získala bydlení na vysokoškolských kolejích, kde se snažím Michalce vytvořit provizorní domov. Její tatínek nás chodí navštěvovat, bydlet s námi ale nemůže - pravidla kolejí to neumožňují.

Michalčin tatínek pracuje, ale je velmi zadlužený. Z tohoto důvodu nás nemůže dostatečně finančně podporovat. Já také pracuji, ale po úhradě všech finančních závazků (nájem, energie, školkovné a obědy, splátka dluhu a výživné na starší dceru) mi zůstane 2 500 korun na jídlo a potřeby pro Michalku. Ráda bych ušetřila na kauci, abychom se časem mohli přestěhovat do podnájmu, zatím se mi to ale nedaří. Proto bych byla velmi vděčná za pomoc s úhradou školného a obědů ve školce.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě