Obědy a svačinky ve školce pro akčního Georgíka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

stravné v mateřské škole na 6 měsíců

Obrázek daru
Bc. Martina  Rábová
Patron příběhu

Bc. Martina Rábová

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Georgík je pětiletý kluk, který bydlí se svojí maminkou a dalšími 3 sourozenci v pronajatém bytě. Poznala jsem ho díky spolupráci s jeho rodinou v rámci sociálně aktivizační služby ABATAB, spolku pro péči o rodinu, a to v lednu letošního roku. Troufám si tvrdit, že jsme si spolu vytvořili vzájemný vztah důvěry. Naše spolupráce je účelná, maminka nás v případě potřeby neváhá sama kontaktovat s žádostí o pomoc či radu. Náš spolek poskytuje rodině spíše podporu, maminka je totiž dost samostatná a s ledasčím si poradí. Bohužel ji ale opustil přítel, otec tří nejmladších dětí, takže na své ratolesti zůstala sama. Je závislá na sociálních dávkách, snaží se však chodit na brigády. Bývalý partner posílá výživné nepravidelně. Maminka své finanční závazky plní, avšak nemá šanci uspořit na neočekávané výdaje. Finanční příspěvek na stravné ve školce by tak pro ni byl velkou pomocí a možností, jak ušetřit nějaké peníze.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,380 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Georgíka, který bydlí s maminkou samoživitelkou a třemi sourozenci

Pětiletý Georgík je velký fanoušek fotbalu. Když je hezké počasí, rád si hraje venku s kamarády, užívá si ale i čas strávený ve školce. Letos už je z něj předškolák a novou roli si náležitě užívá. Každé odpoledne po příchodu domů mamince neopomene sdělit, kolik úkolů musel plnit a že být předškolákem prostě není jen tak.

Georgík bydlí s maminkou a třemi sourozenci ve věku 15, 10 a 2 roky. Jediný příjem rodiny tvoří sociální dávky a rodičovský příspěvek. Když může nejstarší dcerka hlídat své sourozence, jde maminka na brigádu, peněz je však v rodině pořád málo. Proto se maminka po dlouhém rozvažování rozhodla požádat Patrona dětí o pomoc s financováním obědů a svačinek ve školce. Pomůžeme?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě